In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat16/07/11 23:13
Ahhaa keskuse külaline.

Tõesti rahvusvaheline linn - Tartu ;-)

Olen soomlane ja räägin natugene eesti keelt, aga kirjutan väga halvasti ;-(

Käisin 15.06.2011 Tartu Ahhaa keskuses minu soome söbra ja tema pojaga. Läksime lipu müüja juurde ja palusime kolm piletid. Piletimüüja vaatas ja ütles kohe sõbralikult " Kaks isa ja poeg - perepilet 26€"

Me olime muitugi väga röömsad (me ei ole geipaar), et Tartu on väga rahvusvaheline linn.

Minu söber kes töötab rahvusvahelises finantsettevõtetes ütles kohe naerva suuga, et nüüd tema arusaam Eestist muutus väga väga positiivseks.

Aitäh Tartu ja Ahhaa keskus, mis meille meeldis ja eriti sõbra pojale. Tema noormees (12a ja õppib rootsikeelses koolis soomes) tahab tulla õppima Tartu Ülikoolisse ;-)))

Ma tahan veel eraldi tänada Ahhaa keskuse piletimüüja professionaalsest teenusest!
02/07/11 16:59
Kay-Uwe

Liebe Besucher dieser WebSite, ich möchte auf diesem Weg einmal für Tartu und Umgebung werben.
Als ich das 1. Mal in Tartu war, wurde ich von guten Bekannten mitgenommen. Seit diesem 1. Besuch freue ich mich über jeden weiteren Besuch der mir möglich war und hoffe, dass ich noch oft die Möglichkeit haben werde Tartu, bzw. Tartu Vald zu besuchen!
Grund sind Stadt und Land, aber vor allen Dingen die freundlichen Menschen, die dort leben!
01/06/11 13:26
Kairi

HE vaikne ja rahulik linnake elamiseks aga väikestele lastele võiks rohkem mängu väljakuid olla. Nii tobe ja tüütu on sõita ühest linna otsast teise, et laps saaks rahus korralikul väljakul mängida. kuna korteriühistud ei ole omale uusi mänguplatse teinud siis võiks linn rajada Lauluväljaku taguse pargi sarnaseid alasid ka teistesse linnaosadesse. Rõõmutee kandis võiks ka kusagil saada lapsega mängimas ja kiikumas käia.
21/04/11 21:38
Folke Sandvik

Hello!
We have an industry in Tartu and me and my wife really love this city.
But, when I read the homepage for Tartu you have not swedish language as an option. This is not so smart. I think We can make more bussiness together if you have the swedish language as an option.
Best regards!
Folke Sandvik
11/04/11 19:55
Pertti Lindeman

Üks kuu ja Tartus on jälle ilus suvi ;-) ja sääsed ;-(

Mul on ettepanek Tartu linnale ja kesklinna restoranide omanikele.

Näiteks selle lehküljel on üks masina:

http://homeyard.ee/?m1=1&m2=10&scat=8&prod=119

Kaks viimast suve Tartu kesklinnas on terrassidel on olnu hästi palju sääsed. Emajõgi voolab taas üle kallaste ja randade jääb lombid, kus sääsed pesitsevad.

On jälle ootada sääskede suvi;-(

Müügil on tõhusad sääsepüüdjad, siis kas linn ja ettevõtjad saab koos osta 2-4 tükki sääsepüüdjad kesklinna, nii linnarahvas ja turistid saaksid nautida sääski vabast suvest?

Väike investeering, kuid suur müügi kasv terassidele ;-))
27/03/11 19:14
Ken Wallman

I'm looking forward to visiting Estonia again last time in 1992 when I visited family. This time I'm coming to visit a very beautiful lady MARJU I can't wait to see you! Ken
15/02/11 23:54
Ilya Korzhenevsky

I love this city, i fond of its people!

www.dorpat.ru
04/02/11 09:59
tartuvaimise

Vaatan,et siin bussidest juttu.Kõik jah ilus ja kena,aga kui sõidad nn tipptunni ajal ja rahvast murdu,siis bussis võiks tagaukse juures ka KOMPOSTER olla.Inimesed,kes piletiga sõidavad,hakkavad üle teiste jooksma keskele poole,hull trügimine käib.No ma ei tea,kas kompostreid ei jagu või?!
03/02/11 19:22
Gerhardt Roots

My father (Johannes Gustaf Roots was born in Tartu (Dorpat) in 1897. He emmigrated to the USA ca 1920 and died 1993. His brother Gerhardt was executed ca 1920. I am looking for records.
05/12/10 14:48
Annuaire Pages Blanches

Väga vinge koduleht! Tartu üldse super! Meeldib! Annuaire pages blanches
01/12/10 14:26
Charles Merilo

I my Father Ants Merilo came from Estonia and i beleave Tartu as sorting out some of his documents last week i found a piece of paper with Tartu written on it. Please advise as to how i may be able to search some history as we as a family have very little information other than he was orphaned just before the second world war and came to britain after the sale of his ship in
Ireland when Russia invaded Estonia.

Thank you
Charles Merilo
25/10/10 17:03
Olev

Aitäh, et panite busside graafikud uuesti ka buss.tartu.ee lehele, rõõmustav üllatus.
21/10/10 19:12
-

Kas pole mitte kummaline fakt, et peatus.ee lehel, Tartu linna lehel ja bussipeatustes on kokku vähemalt neljad erinevad bussiajad? peatus.ee-s on nt peatusest peatusesse otsingul liini nr 7 ajad täiesti valed, aga kui tervet liinigraafikut vaadata, reaalsemad. Ja vead on selliseid, et bussist jääb lihtsalt maha.
Lähen sügisest igaksjuhuks alati u 10 minutit varem peatusse, täna tasus see end ära, sest peatus.ee valetas lausa 9 minutit.

Kuidas on võimalik, et neid ei suudeta ära sünkroniseerida?! Loodan südamest, et uuel aastal uue firma ja muude ümberkorraldustega saab asi lõpuks korda. See pole enam normaalne.
14/09/10 05:39
AU

Meid võeti kuulda :) tuleb Kesklinna avalik 24/H WC.
Suured tänud.
10/09/10 08:07
Külli

Mu rõõm on nii suur, et pidasin ikka targemaks teid tänada. Suvi läbi oli üsna võimatu Sakala tn-lt Puusepa tn-le keerata, kuna pärnapuude võrsed takistasid nähtavust. Kooliaasta ehk siis ka lasteaia-aasta alguseks olid need kadunud. Suur suur aitäh! Loodan, et teil jätkub ka järgmisel aastal selleks mahti.
05/09/10 23:45
Kitty

Mina tahaksin transpordist ja liikluse suhtes teha ettepaneku. Ma sooviksin saada Palmihoome peatusest Annelinna ka pärast 19.00 . Aga hetke seisuga pole see võimalik. Vanasti käisid number 20 ja 5 sealt, aga nüüd on mõlemad numbrid sellelt liinilt ära võetud. Olen pettunud.
04/09/10 20:38
Keller

neti.ee
06/08/10 12:07
aime

Suur-suur tänu kultuuriosakonnast Tiinale lahkuse ja osavõtlikkuse eest,mis ilmselt polnud üldse tema töökohustus,kuid tegi palju rõõmu abivajajatele!!!
Päikest talle ja ilusat jätkuvat suve!
14/07/10 08:56
Mann

Palju õnne linnapeale sünnipäevaks!
08/07/10 21:38
Victor Mishiku

Over 5 years ago, I first wrote on this Site to try to send a message to Dina in Estonia

My old message is at:
http://www.tartu.ee/?page_id=874&lang_id=2&plugin_archive=1&plugin_page_id=16

After all that time, I have almost managed to contact Dina as I spotted her name on "Facebook" and a friend of mine in Germany who is also a member of "Facebook" kindly sent her a message and she has replied to him!

I am now hoping to hear from Dina directly at last!

As they say: "everything comes to those who wait".

Regards from London!

Victor.
Thursday 8th July 2010.
14/06/10 12:28
Gleb

See peatus.ee võtab >1.5Mb andmeid esilehe laadimisel. Seda ei saa mobiilist avada korralikult (Nokia E66). See töötab ainult lauaarvutist vaadates. Krt kuidas ma saan mööda linna liikudes vaadata mis buss mulle sobib, kui ma ei ole bussipeatusel?
Pange palun tagasi buss.tartu.ee . Jah, see vajab uuesti andmete sisestamist, aga see on kiire, kerge, ning teeb seda, mis ongi vaja. See peatus.ee näitab infot üle Eesti, ma pean enne valida seal Tartu jne. Infot peab kiiresti kätte saama. Kui Tartu LV-l ei ole võimalust buss.tartu.ee, andke seda rahvale. Ma olen nõus seda mootori enda juures hoida, sisestada infot jne. Ma ei tea, kes pakkus seda lahendust peatus.ee, aga võiks ikka Tartu elanikude käest enne küsida, andes neile süsteemid võrrelda.
12/06/10 23:51
Shehadeh

Tartu didn't take much time to leave a good impression on me. Friendly atmosphere and aspiring people. Coming from relatively noisy middle east I find real peace in Estonia generally and Tartu in particular. I think it's a good city for a retirement plan.
07/06/10 00:05
Anna

Miks enam normaalselt linnaliini bussiaegu vaadata ei saa? See peatus.ee lehekülg on ju nii vigane ja kasutajavaenulik, lisaks oli vanal süsteemil hulk mugavusi, mida uuel pole või on palju raskem kätte saada.

Võiks see vana ikka mõnda aega veel püsida.
01/06/10 13:48
Jörgan Pärlström

Huvitav, kuidas Tartus veetemperatuurid juba on?
16/04/10 19:33
Alex

Estonia is a nice place.

However I recommend to visit Finland too. People in Estonia are physically beautiful however very shy comparing say to americans, latin americans, spanish.

I was born and raised in Estonia and I see people not all yet many getting shy shy.

And our Government does not want any colorful immigrants.

I say visit by all means especially in summer and then explore Finland and Sweden.

If you like shy reserved people who get really friendly only when they get to know you via another friend well then its a place for you :)