In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat06/04/04 15:07
Andy

I been in Tartu many times.Its a nice place ,and interesting people.Im from Poland....Wilde irish pub its OK.
05/04/04 14:41
Wili fm Fin

Where were all the people in saturday eve, Wilde and Pattaya had some crowd but streets were empty...where do you people go or is friday "the night" ?
05/04/04 14:30
Wili fm Fin

Where were all the people in saturday eve, Wilde and Pattaya had some crowd but streets were empty...where do you people go or is friday "the night" ?
04/04/04 17:59
Jane Turunen (Raudsepp)

Tere köigile keda tunnen ja kes mind tunnevad.Varsti tuleme tartu loodetavasti on terassid avatud ja ilmad mönusad.Tomi tervitab vanat.
04/04/04 17:44
Marko Turunen

Kohta tullaan terassille! Ja anopille terveisiä.
29/03/04 22:15
Anastacia

Löytyykö netistä sivut, joilta voi etsiä nimihaulla eestiläisten puh.nroita + sähköpostiosoitteita. Minulla on ystäviä Tartossa, joihin haluaisin ottaa yhteyttä taas pitkästä aikaa.

Are there any pages on the internet where you can search people´s phonenumbers and email addresses? Especially from Estonia. I have friends in Tarto that I would like to meet again but have lost contact.
25/03/04 15:23
Michael Landesman

M O I - T A R T U S K I E - D R U Z Y A , O-T-Z-O-V-I-T-E-S !!! michael_landesman@hotmail.com
25/03/04 15:23
Michael Landesman

M O I T A R T U S K I E D R U Z Y A , O-T-Z-O-V-I-T-E-S !!! michael_landesman@hotmail.com
25/03/04 11:08
hehe

hehe tartu ruulib
25/03/04 06:20
ingrid millar

I am looking to find any information on my grandparents, Paul Nool and his wife Ella, from Tartu. He was an officer in the Estonian army and was active in protesting against the Russian annexing of Estonia in 1940. He was believed to have been shot by invading Russian troops. My grandmother was also a doctor, and was among the 70,000 Estonians shipped to Siberia in 1941. My mother, Lya, then aged 13, was the only family survivor. I would love to find out anything I can about my grandparents, so my own children can know something of their Estonian heritage. Can anyone help with any info at all?
24/03/04 16:17
eGlobal Conference - Baltic Group

Greetings from the Tampere eGlobal Conference!
21/03/04 22:04
Annette

Привет!!!!
Серж!!!! Я оказалась на этом сайте благодаря тебе! Спасибо!!! Я теперь увидела где ты живешь... Знаешь, душа запела! Да, Питер тоже красивый город, но у Тарту есть какое-то милое очарование! Как-то уютно у вас... Эх, бросить бы все... да приехать! Я думаю, что этот сайт станет для меня самым посещаемым! Он еще больше приблизил тебя ко мне!

Жаль, что тут на русском нет ничего, но я и на английском справлюсь ))

Чмок!
16/03/04 22:28
Luunja Kurk

to Greg

about 600 EEK
16/03/04 22:26
kodanik

Mida te hädaldate, mina olen kül linnavalituse tegevusega rahul, eriti keskerakondlastega-kes arvestavad ka lihtrahvaga,kes on hääks tasakaaluks reformaritele.
16/03/04 22:23
saldejumps

to PATTI

you are stupid MF!
eat u f--king canada hamburgers and go to hell!
16/03/04 19:01
PATTI

Never been there and never heard of it. Knew of an old news report how these transit ticket insectors beat a man to death because he didn't pay his fare, I think it reminds me of a Soviet Republic State like Siberia or the Goolags. I live in Scarborough Toronto could be compared, it is nicked named "Scarberia". Seen the Moscow understand put this TCC to shame. Well that's all they got an underground and the wheat plows and 3 days work enough ruples for bread HA HA HA.
11/03/04 18:24
Erki

Jörn Donner (ilmaislehti Johnny Kniga 6 / 2003):
"Kun suomen kieltä alettiin nostamaan esiin, meillä oli ruotsin kielen hegemonia, ja jos haluaa olla kyyninen, voi pohtia oliko tämä kansalliskieli niin tärkeä: olisiko pitänyt säilyttää ruotsinkielen asema ja ajaa se koko maahan?"

Verenkarvaisissa pohdiskeluissaan herra Donner miettii siis viiden miljoonan ihmisen kansan toimittamista ruumisarkkuihin?
10/03/04 18:21
Greg

How much is Taxi from Tartu to Valka?
08/03/04 15:07
Villu

Head naistepäeva!
03/03/04 12:12
Toomas Vana

Kahjuks ainult 'heade mõtete', mis see 'hea', tegelt on? Igaühe jaoks erineva mõõdupuuga mõõdetavad mõtted? Tegudega on nagu on? Olla Tartu linnapea, on muidugi hea positsioon,soe ja nähtav- tema on linnapaistel, mitte vastupidi!Ansipile kiirgaksid pale peale hoopis Tartu kultuur ja teadlaste rohkus !! Tegelt, kui tema 'juhtimist' jälgida, siis ta aiva küsib ja küsib, juhtimisest pole juttugi, teised otsustavad: küll ta küsis tudengitelt, kui teie riigilt nõuate, siis alles mul on mida jagada? Jagama ja kinkima riigi varandust on ta mees, loomulikult ei unusta ta neid, kes ta Tartusse pukki upitasid. Ise ei liiguta lillegi, vabandust, linti lõikamas käivat, nagu ma kuulnud olen. Ja jälle lilleke rinnas! Rahvas rõkkab kui TV näidatakse. Need on need, kes pole paremat näinud ja ei tea tahtagi. Linnapeast ei olene midagi, PARTEI JUHIB MEID KA PRAEGU! Kui aga tänavad on talviti, ma räägin RIIAMÄEST, lopased ja libedad, millega siis Tartus üldse tegeldakse? Mõtlemisega, isegi sellega tegeleb keegi teine, mitte Ansip. Siin oli juttu, et miski raha 'kukkunud Tartule sülle' - jälle Ansip küsima, mida sellega teha.. miks ta kardab otsustada, sest ta EI TAHA VASTUTADA! Aga milles siis üldse linnapea töö seisneb? Ikka otsustamises, sest kõik asjapulgad tema ümber on ju need, kes ideid pritsivad - neid 'häid mõtteid', tegude üle peaks päämees julgema otsustada?? Peaks:Suurest kultuuripaleest pole enam midagi peale Linnaraamatukogus uputamist kuulda olnud, kuhu see HEA MÕTE jäi?/tegusid polegi ju keegilubanud?/ Tõepoolest, tehke korralik EURUliidus-olevale vabariigile vääriline transpordikeskus või kuidas vältida seda sõna BUSSIJAMA. Mitmekorruseline, korralike teenustega mitmekesise funktsiooniga/lastemämngutubadest,autode laenutuseni välja, turistipunkt, info Eesti kohta peensusteni, intenet./No selle väljamõtlemisega ei pea ju meie tegelema.Teeme niisuguse impossantse
liikluskeskuse hoone, kuhu julgeks välismaa liinid ka siseneda ja oleks kuhu reisijad maha panna. Kohe kuhugi kuiva jala 'ruumi', nagu lennukist ja laevalt tulles! Praegu astud lirtsti lopa sisse???
* Mis uus uudis see on, et Tubin TEATRI ette kükitatakse, kui, siis büst kontsertsaali ette! Kas see on Järvi-taolise exeestlase soovitus, väga kitsalt proffessionaalne ja jälle mitte tartlase mõte? Ja, paar ooperit on esitatud teatris ja Eesti-ajal ta oli enne Rihard Ritsingut neli aastat Vanemuise seltsi segakoori dirigendiks. Paraku ei ole see maja nimetatud enam Seltsimajaks nüüdseks on sellest ehitisest saanud Teatri- ja Kontserdimaja -üks on neil ühine MUUSIKA/Tubin on suhteliselt nõrgalt teatriga seotud olnud/. Minu mõte oli, et KUNSTIOLYMPOSE-MÄELE tuleb vana VANEMUINE; see legendaarne LAULUISA, kes ka Tubina esivanematele kunagi muusikalist kuulmist jagas,kellest me juured on alguse saanud, siis riburada mäekülgepidi alla büstid Koidulas,Jannsenist,,Hermannist,Wierast,Tobiasest,,Aavikust, Simmist,Tubinast ja R.Ritsingust, kui väga pikka -aegsest Tartu vaimu kandjast, kes ei lasknud Vanemuise seltsil 50 aasta vältel välja surra,nii nagu surid kõik teised SELTSID. Siit Tartu Kultuurile küsimus: miks ei ole ALO RITSING kunagi ÜLDLAULUPEO JUHIKS TÕSTETUD!? Tema Eestile toodud kullakoorem on tüki kõrgem kui Tallinna dirigentidel KOKKU! Ometi on päälinn 4x suurem!! Kas nii otsustatakse sellepärast, et Soots ja Üleojad elavad Tallinnas jnt. ka takkajärgi.
#Mis komisjon meid kuulamas ja hindamas käib, häll ja väärtused on ju siin linnas, kes peaksid kontrollima laulupeoliste oskusi koorides? See alandab tartlasi? Ma mäletan, kui EPA-s vist oli proov, kui Üleoja ja Soots vaidlesid, kes 'läheb tööle'/lavale meid dirigeerima/? Soots viskas käega, 'ma ei viitsi, mine sina'. tihti on alles poole peale kohale jõudnud ja on sedagi olnud, et polegi kohale tulnud ja Talts viis proovi läbi!?. See oli nii solvav? Rahvas oli tervest lõuna-E. kohale 'viitsinud' oma vabast ajast kokku tulla... neile ju maksti selle kätega vehkimise eest, meie heaks. Meie tulime vabast ajast! Heast tahtest!Ma ütlesin nimme halvasti! Meelega!Lugejate ees vabandan, et nii pikk kiri sai, aga kui juba jutuks läks, siis *südamelt ära*.Laulupidu on meile väga õrn koht ja püha asi, kus tahame laulda ainult meile igiomaseid laule,oma eesti keeles ja murretes, neidki küllalt!! Et noortele juuri tunda anda, et nad nendeni jõuaks. Ärme meelita suurele peole noori 'coca' ja bossanoovadega, nende jaoks on välismaa festivalid ja summerid. Laste meelitamiseks me nende soove täites ostvat kauplustes 75% rämpsu nende tahtsi - tuleb välja, et see käib ka Tallinna laulu'isade' kohta? Esivanem peab olema AUTORITEET, mitte портянка e. jalarätt. Noh, siis 'jalamatt', et noored aru saaksid sõna tähendusest!
Ei mingeid maailmakuulsaid Webereid, kes meie kooride ette soliste ainult oskavad tekitada - ta ei viitsinud süvenedagi, mis see laulupidu on. Ei VIITSINUD videotki sellest läbi vaadata. Kribis niisama midagi kokku, küll läheb, ta ju kuulus... aga meil ei läinud, võõras. Jätaks selle meie peal 'uutmise-katsetamise' järgi.
01/03/04 15:15
Nina

Hei kaikki suomalaiset opskelijat!

Olen kiinnostunut opiskelusta Tarton yliopistossa. Kertokaa siis kuinka siellä sujuu, miten järjestätte asumisen, työpaikan yms...
Kiitos jo etukäteen!
01/03/04 13:14
celestine

I wish I am in Tartu this year 2004, in all there glamourous events that will be tooking place at 8th season of the emajogi summer theatre, the Gipsy Camp Goes to Heaven. 25th june - 15th august 2004. Tartu Indigines should be happy about there country, bcos it is a great place to live on earth. please visit me via ncsc3@yahoo.com so that we can talk business, and how to invest them at Tartu Estonia.
Have a nice day, this is fantastic website.
29/02/04 01:19
Artur

Tartu linnavalitsuse sots. abi osakonna üheks kohustuseks põhimääruse punkti 2.2.1. alusel: Tartu linna elanike elukvaliteedi ning nende ühiskonnas toimetuleku ja osalemisvõime paranemisele kaasaaitamine. Minu küsimused Sots.abi osakonna juhataja M. Griinile: 1.kas prk. Nädala jätmine taolisesse masendavasse olukorda teie osakonna poolt on kuidagi seotud nende elukvaliteedi tõusuga? 2.kas Tartus kolme inimese surnukskülmumine on kuidagi seotud nende elukvaliteedi tõusuga? 3.kaua taoline korralagedus ja otsene inimväärikuse alandamine teile alluvas osakonnas veel kestab? Mul on häbi, et üks tubli Eesti naine on tänu teie tegemata tööle, võetud kogu ilma ilkuda.
Teil oleks aeg suu lahti teha ja tegematajätmisi osakonnas selgitada!?
27/02/04 19:26
Raili

Mul on häbi olla Tartlane.
Lugesin just SL Õhtulehest linnavalitsuse ametnike suhtumisest paljulastelistesse peredesse. Milleks seda sotsiaalabiosakonda üldse vaja on kui puudub tahtmine aidata. Väga küüniline lugu.
Edukas paljulapseline tartlane.
26/02/04 16:49
Pilti netu!

Keegi võiks ometigi selle veebikaamera korda teha..!!!!
>:(
See, et ruumi sisemus peegeldub kaamera ees olevalt aknaklaasilt vastu, tundub linnale poogen olema.. Aga nüüd on viimasest Iseseisvuspäevast pilt hoopis sassis ja pole kellegi asigi?!?!.. Muide - isegi piiritaga on seda märgatud juba. Kuid linnaviletsus kaameraga samas majas ei tea ööd ega päeva.. häbenege ennast! :(