In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat28/04/13 14:50
Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto

Tere Tartu! Me oleme korduvalt Teie linna külastanud ning leiame, et see on üks kõige toredamaid Eestis. Valitseb tõesti heade mõtete õhkkond! Kuigi Teie linnas on ajakirjanduse põhjal probleeme prostitutsiooniga, ei riivanud prostituudid meie silma. Meile jättis sügava mulje Teie linna muuseumiderohkus. Kohe eriti sügava mulje jättis TÜ Ajaloomuuseum. Me oleme maailmas üsna palju reisinud, aga ei ole veel külastanud muuseumi, kus pakutakse juua ja süüa. Nendest pakutud õunapirukatest ei ole paremat siin maailmas! Samuti meeldisid meile Tartu punast värvi ühistransport, mis tuletab meile oma kodumaa Kanada värve meelde. Palju edu ja pikka iga Teie linnale!

Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto
01/04/13 17:02
Vickie

See kuidas peab Tartu ID pileteid tühistama on kohutav! Miks peab 3 instantsi kirju kirjutama ainult, et lohakusest ostetud kuupilet tühistada?
Kas ei oleks võimalik süsteemi kuidagi kasutajale mugavamaks teha, et nt. tunni või poole tunni jooksul kasutaja saaks tehingut tühistada. Kohutavalt ebamugavaks on see tühistamine ajatud, samas kui ostmine käib ülilihtsalt.
11/03/13 00:28
Anna

Tahaks teada, kas on lootus, et Tartus ilmuvad suured bussid? See on õudne, mis toimub iga hommikul tööpäevadel. Bussis üldse ei ole ruumi, inimesed minestuvad, torkavad teine teist. Peas on ainuke mõte, kas mina üldse mahun bussi peale...
17/01/13 15:38
leo

tervist
kui vahest harva Tallinnast Tartu satun,riivab silma kole
Rüütli ja Küütri tn. vaheline tühermaa -otse kesklinnas -
kas ei ole siis kuidagi võimalik see täis ehitada ??
15/01/13 13:23
anne luht

Visake liiva või graanuleid või tsäksige jää ära Turu tän-st VANA KAUBAMAJA eest kuni Kalevi tän-ni?? Vibedik-jäine, kaldpind ka veel? LAUSjääväli?! Kas seda ala ei pea keegi jälgima, terve päeva. küll on pinkide ees jää-äär alles jäetud, eelmisel aastal, just kõige kitsamas kohas, kus osa tuleb maha ja teised pole veel peale saanud minna, kolmanda ootavad teist bussi? sama sagimine toimub ju nr 5 ruttajatega, nemad veel takkatippu otsa- kõik turnivad selllel kahe peatuse vahelisel liuväljal!!NB! Ei tea, kas seda lk ka loetaxe. Tel on kallis? Eriteenus?
06/01/13 11:41
Kaisi

Tere

netilehekülg peatus.ee on kirjas et nr 13 buss enam ei sõida. Sõidan marsuuti anne-alasi . Täitsa lõpp ikka küll, aitäh teile kes te iganes seda muutsite, aitäh et muudate inimeste elu niigi raskemaks kui ta on!
13/12/12 16:29
Soomest

Palun, kas saaks veebikaamerad korda teha. Kuuse lähedal oli kolmas kaamera, mis on ammu katki. See teine, kaugemal raekojast, klöpsatades ei lähe lahti.
Tänan.
02/12/12 17:55
A.Luht

Tere jõudu! Ei leia tagasiside aadressi TR Bussipargile teatamisex?
Täna, 2.XII k.a. k 16 bussiga, nr.18, tuli uus vahetus, poole maa peal, bussijuht ei viitsinud vaadata, kuhu kodanik peaks maanduma?? Enne linna minekut, trampisin ise juba nähtavad maandumiskohad laiemaks, et hea poolhämaras maha tulla! Aga ei, ainuke keskmine uks ja täpselt avas uksed HANGE?? Meetrike edasi, saanuks seda trambitut kohta kasutada, Noored hüppasid üle,ma ei julgenud, astusin hange ja vajusin ülepõlve sisse, pealegi vajusin viltuselt bussiratta suunas?? Kätt polnud ka kuhugi toetada, et ennast aidata, vajus seegi hange sisse. Üks noormees lapsega,tõstis mu lihtsalt hangest teepeale.Tänud talle! Talv alles algusjärgus? Kuidas siis edasi? Bussijuhi asi on ikka vaadata, kuidas kliendid peale ja maha saavad! Palun edastage see juhtum bussipargi juhtkonnale, et nad tuletaksid sohvritele need pisiasjad meelde! tervitades A.L.
24/11/12 00:45
Jaanus

Kas Ilmatsalu tänavale Eesti Energiale kuuluval kinnistul on juba algatatud ka projekt 9-korruseline büroohoone ehitamiseks? Oli mõnda aega tagasi juttu sellest, viimasel ajal pole väga kuulnud. Kui asi käiku läheb, oleks isegi huvitatud.
26/10/12 21:57
Irja

Kelle poole peaks pöörduma kui on mure sotsiaalabi korteri küttega.3-toalises korteris on ühes toas temperatuur sügisest kevadeni 17 C, kus elab raske puudega inimene. Probleemile oleme koos tugiisikuga abi otsinud 3 talve. Kuhu nüüd?
20/10/12 17:51
Dittmar

tere tere
now i know more about tartu.
A very, very good friend of mine lives in tartu. She taught me much about this nice city.
With warm greetings
Dittmar, Karlsruhe
03/10/12 09:25
Ray S.

Just wanted to say "Greetings" from Montgomery, Texas (USA)
Hope everyone there is doing great!
30/08/12 13:00
M.J

Külaline A:U Juhtis tähelepanu fotalbumile "Öine tartu" Et uuemaid pilte võiks olla. Eks kindlasti tuleb. Mul on endal mõned pildid Tartust õhtul ja öösel. Seniks pakun vaadata neid. Ja miks mitte kui keegi soovib neid alla laadida või kasutada kuskil siis aga palun.

Link albumile:
http://pilt.delfi.ee/my_album/135583/
19/08/12 19:03
Katarina

Tere! Miks ei ole rajatud Võru ja Kirsi tänava nurgale jalakäijate ülekäigurada? Hommikusel ja õhtusel tipptunnil on Võru tänavat võimatu ohutult ületada. Paljud lapsed kasutavad just Kirsi ja Pihlaka tänavat kooli minemiseks, kuid Võru tänava ületamiseks tuleb autode vahelt üle tee joosta. Talvel on tee ületamine veelgi raskem, kuna suure lumehangede tõttu ei ole ka autodevoolu vahelt alati võimalik "õigel ajal" üle hüpata.
15/06/12 14:30
Victor

May I just add a final message in this Guestbook to say that I did indeed hear back from charming Dina, who I met once by chance over 7 years ago in Soho, London at the well-known "Pulcinella" Pizza Restaurant in Old Compton Street, W.1., when she was visiting England.

Dina from Estonia has since settled down in Middlesex here in the UK and she and her partner are the proud parents of a smiling and handsome little boy.

I am so pleased for Dina.

Thank you to "USA" for writing back on here, also to Catlin in Estonia who became a pen-pal and perhaps improved her written English language a little in the process (winning her school regional prize for English!).

But how lucky I was to have shared a few hours in lovely Dina's life at the Pizza restaurant, when she was visiting this country back in April 2005!

Best wishes to all from sunny London (soon to host the Olympic Games - but will our Underground Train Transport system be able to cope?),

Victor. 15th June 2012.
15/06/12 08:52
agnes

Tere,TARTU! Tahaks teada, mida võtab Tartu ja Vanemuine ning mõni turismibüroogi ette maailmakuulsate Verdi ja Wagneri 200 sünniaastapäevade tähistamiseks!Tunnen,et kogu maailm toitub nende loomingust siiani ja TÄNU pole eriti märgata olnud?
13/04/12 06:37
Charley Chromka

Three days in Tartu, a good time in my life, Hope to visit again with a bit more time on hand.
Ilus ja hea linn
15/03/12 09:20
john

Why you are having this page if you are not updating it? Events calander you show from 2010. Would be nice if you show actual data
11/02/12 08:48
Astra Looga

Tere.
Elan vana-ihastes. kõik on väga hea, kuid bussid ja bussiliiklus annab soovida. Neljapäeva hommikul oli kell 06.12 buss hilines 20 minutit( see selleks) seda juhtub väga harva aga buss ise oli seest tõeline liuväli. niisuguse külmaga peaks tehtama bussikoristus kas kuivalt või väga soojas ruumis, kus buss ära kuivab enne kui liinile saadetakse. Kukkusin õnnelikult aga väga pahane olin küll, sest olin bussi kaua oodanud, külm hakkas ja kuulsin et ka samal hommikul kukuti nr 3 liinibussis. see selleks, loodan et seda rohkem ei juhtu.Teeb südame soojaks, et osad bussijuhid on väga viisakad-vavad esimese ukse, teretavad hommikul , soovitakse kena päeva, on ka igasuguseid ülbikuid aga kus neid poleks .
Kuid tahtsin rääkida ka kella 17.51 väljumisajast. nr 15 liinil, see väljumisaeg võiks olla 18.00 ka siis veel jääb 14 bussi väljumiseni 20 minutit. see vahe kahe bussi välumisel on 30 minutit,see sobiks ihaste rahvale paremini. buss jõuaks veel linna tagasi ja saaks väljuda järgmisel korral küll 18.35või kell 18.40 nii et väga suuri muutusi tegema ei peaks . praegu jõuavad bussid tavaliselt 10 min. enne välujumisaega. rahvast nad nagunii peale enne täpset välumisaega ei võta. on ka erandeid, neid häid bussijuhte, kes lasevad inimesed külmaga bussi. Ka nr. 26 kui tuleb Annelinna gümnasiumi poolt, ei keeraks kohe vana-ihaste tee peale vaid võiks teha ringil tiiru peale ja võtta rahva peale ka Eedeni peatuses. Nii saaks ka sealt peale koolilapsed kui ka teised kes soovivad ihastesse sõita. kui sul graafikud peas ei ole siis ei lähe ju Luha peatusse passima. Seega oleks kaks bussi rahval millega Eedenist otse vana-ihastesse saaks. seda 17 bussi võiks ka kasutada teistmoodi, pange see buss liikuma ka läbi vana-ihaste, uus -ihastest peale tulijaid on vähem kui Kasteheina peatusest, arvan kui ta sõidaks vana-ihaste kaudu linna oleks sõitjaid veelgi rohkem. ajad on sellel bussil väga head. tore et sõidab ka nädalavahetusel vara, sest muud võimalust ju rahval linna saada enne 9-sat ei ole, kes laupäev ja pühapäev tööl peavad olema. kui hakkate bussigraafikuid uuesti ümber tegema , palun mõõelge ka ihaste rahva peale. kaunist talve!
19/01/12 20:35
Riina

Tere, soovin hoiatada kodanike Ave Tamme ja Taisto Tamistu eest, kes kolisid äsja Tartusse. Nad on korduvalt jätnud maksmatta üürile võetud korterite eest ja on juhtunud,et välja kolides võtavad kaasa ka neile mitte kuuluvaid esemeid.
26/12/11 22:03
saskia

tartu rokib!
26/11/11 10:36
Levrion (John Young)

Such a beautiful city with many friendly people.
30/09/11 23:36
Lilian Lukka

Tere, AU!
Aitäh tähele panemast! Me kindlasti uuendame galeriid, see on meil ka kavas, aga on erinevatel põhjustel venima jäänud. Anname oma parima.

Parimate soovidega
Lilian Lukka
Teabeteenistuse juhataja
25/09/11 16:05
Ilya

I love this city! First, i saw pictures of Tartu on this site: www.dorpat.ru
Then i realised that i wanna go and see this city by my own eyes! And i love it!
13/09/11 02:34
A:U

Tere Kallid Tartu.ee haldajad, minu sõbralik soovits oleks et võiks ju Tartu linna galeriid uuendada, kohati on seal päris vanu pilte ja linn on vahepeal kõvasti arenenud :) näiteks galerii "Öine Tartu" seal mõned üksikud vanad pildid, kuid võiks olla neid tunduvalt rohkem ja ma kujutan ette et praegusest Tartust aastal 2011 saab väga häid pilte nii uuest sillast kui öine "tasku" keskus koos plasku hotell-dorpati ja taamal oleva tigutorniga saaks ju väga uhked öised vaated meie ilusale linnale. tänud ma loodan et keegi vaevub lugema. :)