In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat20/12/04 06:08
Raudtee tn.elanik

Olen korduvalt helistanud hr.Tammeorule lumekoristus teemal Raudtee tänaval.Nimelt,miks lükatakase tänavalt lumi nö.majade poole,teisel pool ei ole ühtegi maja,suur vahemaa raudteeni.Viimase vastused olid,et nüüd on lepingus olemas punkt,et see saab nii olema.
Eile,19.dets.kella üheteist paiku,tulid kolm lumekoristus autot järgemööda ja kõik vanaviisi,lükatakse majade poole.
Nagu teate,Raudtee tn.ei ole kõnniteed,v.ä.rikkad,kes oma aia taha on kõnnitee teinud.Kui tahad kodust autoga välja minema,siis pean lume värava tagant ära sõiduteele pilduma,et välja saada.Inimesed peavad käima keset kõnniteed,sest kui on olnud suurem lumetalv,siis on vallid aiataga nii suured,et vaevalt seal kõndida saab.Kunagi selgitati,et kõnnitee puudumisel,ei pea majaomanik aia taga lund koristama,pealegi nüüd,kui seda lumesahka teisipidi sõitma ei panda.Kunagi küsisime autojuhilt,miks te teisipidi lund ei lükka,vastati,et meie teeme nii nagu käsk on.
Palun vastake,miks ei viks lund lükata tühjale tänapoolsele servale,seda enam,et kolm autot reas sõidavad.
Tahaks lisada veel seda,et käisin laup.õhtul Otepääl,no linnaisad,minge ja vaadake,kui valge on öösel Oteoää,minge õppige Otepää linnavalitsuselt,kuidas linn valgemaks saab.
19/12/04 13:07
Ants

Jah, ja koli üldse Tartust minema. Mine maale!
18/12/04 18:09
sander

mis puudutab kampaaniat "sina oled puudu" (http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=2&page_id=1793), leian, et taoline kapmaania on solvav nende suhtes, kes on olnud varasemast ajast tartu kodanikud ja oma maksud seni siia maksnud. arvan, et selliste kampaaniatega esinemine ei ole tartule kohane. seoses sellega kutsun üles kõiki, keda kampaania "sina oled puudu" ei puuduta, kuna nad on juba siia sisse kirjutatud, kirjutama ennast tartust välja. kui ka tallinna elanikud astuvad välja oma linnavalitsuse haiglase käitumise vastu, saame neist jagu ja ehk ei peagi tulevikus kõik eesti elanikud kahe suurema keskuse vahel jagunema. ennast tartust välja kirjutamine on tõenäoliselt isegi kasulik, kuna nt üliõpilastel avaneb võimalus sõidukompensatsiooni taotlemiseks jne.. linnavalitsusele järgmiseks aastaks rohkem mõistust soovides..
18/12/04 08:19
ville valo

Ardi ! telefooninumber ?
18/12/04 07:16
asco miller

Hyvää Joulua ja Onnellista Uuutta Vuotta Tarttoon Teille kaikille, täältä Suomesta...
Teillä on hieno kaupunki ja mukavia ihmisiä.
Pitäkää se sellaisena !
16/12/04 10:37
liisa peri

tore
15/12/04 20:23
Peeter Roosmaa

Kuulasin eile Vanemuise Seltsi taasasutamise aastapäeva aktusel seda Vanemuise koori kellest allpool juttu oli. Varem millegipärast tegutses see koor Vanemuise segakoori nime all, kuid kuulates hr. E. Kampuse sõnavõttu, siis sai ka mulle selgemaks selle koori panus meie kultuuripärandisse. Tuleb tunnistada, et koori üldmuljel pole midagi viga ja teie koori sümbol habemikust kandlega vanataat oligi kujutatud aktuse kavalehtedel. Vaadeldes Vanemuse koori lippu lava ees,jättis see vägagi suure ja aukartustäratava mulje. Meie rahvuslipp tundus selle kõrval vägagi mannetuna.
Jõudu teie koorile veel paljudeks sajanditeks!
09/12/04 20:12
Thomas Michael

"18.11. külalisele" - kas see on mina kes kirjutas ameerika vangist? Mis on number 7404020? Palun anna su e-mail aadressi. Mu eesti keeleoskus on väga halb, siis palun kirjuta saksa, soome või inglise keeles. Tänan.
Thomas, Stuttgart, Lõuna-Saksamaa
08/12/04 18:21
18.11. külalisele

küsi nr.7404020 loomade varjupaiga nr.-t jne.
08/12/04 18:18
Kaili Illi

Noh, noori võib sisse tuua küll, aga neid tuleb koori sisse sulatada ja see võtab aega, priuh-prauh ei saa midagi. Ja ikka 20/21- aastasi, siis on inime täiskasvanud ka hääleliselt. Koolilapsed on koolis harjutamiseks, nendel on veel aega valikuid teha, kas esialgu mitte proovida ansamblis klassiõhtutel ja siis ülikoolis kammeris, enne kui suurde koori julged minna, siis peab juba mõningane kooslaulmise kogemus olema. Distsipliini tajumine kõigepealt ja ühisreeglite respekteerimine - see on teismikule ilmselt üle-jõu-käiv. Olen ise need vaheetapid läbi käinud ja praegu olen lapsega kodus! Kahju, et mõni aasta vahele jääb, tore seltskond, just see on väga oluline, et ennast kodunt välja saada!
08/12/04 18:11
külaline

Kas keegi teab öelda, kas tartus on loomade varjupaik ja kust selle kohta infot saada?
08/12/04 18:02
Rein Rebane

Üllatavaid asju aetakse sellel lk.-l ? Eriti tobedad on isiklikud 'ihuhädad'!
See koorijama on jama jah, nad ju meie laulupidude hingeshoidjad siiani. Miks on neid vaja kolmeks teha? Mis ansambel, kammer jne.Neid on niigi palju. See koor on ju osake Tartu Vaimust, ma arvan ja nagu siit lugeda on. Ikka korralik suurkoor peaks ta edasi olema. Koorid on üldse kõhnadeks kuivanud. Kas 'dirigente' on liiga palju toodetud? Igaüks tahab endale 'oma koori', kas pole kellegi asi, et suur koor kõlab vägevamalt ja sealt ei kosta keegi enam ei üle ega välja. Kammeritest aga küll: näit. 2 sopranit lõõritavad nii, et vähe pole ja teised saadavd, kuidas kuskil, haraliselt. Tasakaalust pole lõhnagi? No profid pole ju ka jumalad. Alles kuulasin advendi ajal Raes ühte meeskoori, kuldsuud olla teised... ei tea, hingasid küll kuuldavalt nagu auruvedurid ja oli mahajääjaid ja varem-sisse- kargajaid? Inimesed laulavad ju lõbupärast, mitte au ja hiilguse pärast! Vähemalt isetegevuslikud rühmitused! Selge ju! Ma arvan, et rõõmutut 'kvaliteet' ei rahulda kedagi peale dirigendi, niikauaks kuni tal see koor koos seisab.Inimesed loovad rõõmu ja koostavad seltskondi, meelelahutust!
07/12/04 12:58
Pekka

Hienoa että tietoa löytyy myös suomeksi. Hyvät sivut kaiken kaikkiaan. Karttapalvelu on erinomainen kuten myös kulttuuritarjontaan liittyvä tiedotus.
07/12/04 00:46
Eliott

Hi, I am a surfer boy and student from Peru, I grew up on a beach in Peru Called Costa Verde which is warm in the summer and cold in winter. The waves are mostly point breaks with really long rights and lefts.if u visit me I would teach u how to Surf off the beach

I visit alots of places in Peru, so and i can tell you the food is great we have great beaches north of lima, like mancora, chicama,pacasmayo with great waves chicama has for me the longest wave in the world, 43 kilometers south of lima you can find pico alto with waves from 8 to 10 meters.
If you are interested contact me
celias1@hotmail.com
06/12/04 15:35
Raul Tammaru

Kallid linnakodanikud!

Lugedes 27. novembril 2004.a. Tartu linna kodulehekülje külalisteraamatus avaldatud kirjutist Vanemuise Seltsi segakoori hetke olukorrast ja "kiiludest" koori igapäevatöös, tekib ka endisel koori esimehel vajadus üht-teist avalikult, kartmata ja julgelt kaaslinlastele pajadada.
Tartu on olnud ja jääb alatiseks üheks kultuurialustalaks meie kaunis riigis. Pärineb ju siit meie esivanemate loodud esimese üldlaulupeo mõttealgatus 1869. a. papa Janseniga ja tema veetleva tütre Koidulaga eesotsas. Vanemuise Seltsi segakoori (asutatud 1865. a.) loetaksegi uhkusega meie laulupidude algatajaks - "hälliks". Teades ka hetke olukorda selles väga aukartustäratavas koori ajaloos, on käesolev aasta eelkõige sügis-talv olnud vägagi kurnavaks ja närvesöövaks perioodiks kooritöös. Tuleval kevadel täitub kooril 140. aastapäev. Koor on olnud väga kuulsate muusikute ja kultuuritegelaste koduks, nimetagem siinkohal K.A.Hermanni, R.Tobiast, E.Tubinat või koori kujundajat viiekümne aastavältel unustamatut maestrot Richard Ritsingut. Tema sulest pärineb koorimoto:"Laena mulle kannelt Vanemuine..."! Peale selle alatiseks meelejääv ütelus: "Olge ikka endised tulihingelised Vanemuise lapsed"!
Vanemuise Seltsi segakoor on eelkõige suure koosseisuline koor ja selleks peab ta ka jääma. Mitte lubades koori pregustel juhtidel hr. Ain Tarrol ja "isepäisel maksimalistil" pr. Heidi Otsal lõhkuda Tartu vanimat ja auväärsemat järjepidevalt tegutsevat segakoori kaheks või isegi kolmeks eri tükiks. Tuues koori täienduseks "lasteaialapsi", kellel kooris laulmine on kui sunnitöö. Õigest kandvast ja koolitatud viisipidamisest ei saa nende puhul juttugi olla. Eesmärgiga kujundada "kvaliteeti" noorte "pubekate" näol, kes oma kõrvakesi kinni toppides ja vanematele pika staažiga koorilauljatele kohatuid kriitilisi vokaalseid märkusi tehes, tahavad tulevikus hoida kõrgel Vanemuise Seltsi segakoori mainet. Taoline kirjeldus on lausa naeruvääristav. Kulla Ain Tarro ja Hedi Ots! Mis kvaliteeti Teil veel vaja on??? Palun minge ja otsige seda omakootud "Vegast" või "Solemijost"(on alles nimed)ning pange koor tantsima oma "pilli"järgi.Kõige tähtsam oleks säilitada Vanemuise Seltsi segakoori omanäolisust ja lihtrahva musitseerimislusti. Teie siinkohal soovite lihtsalt vanadest tooniandvatest koorilauljatest vabaneda. Ometi on ju igas kooris ka kõrgetasemelises kooris üksikud juhthääled ülekosta või ühtlustavad "erkstreemsemaid" partituurikohti. Heaks näiteks võib tuua meie elukutselise koorilaulu lipulaeva maailmas Eesti Filharmoonia Kammerkoori, kus imelise hääletugevusega tenor endine tartlane hr. Mati Turi sageli koorist üle "kriiskab", kuid seda nauditavam on teda kuulata omas elemendis. See tekitabki koori omanäolisust. Samuti võime esile tuua meie enda kodulinna Tartu Ülikooli kammerkoori, kus juba aastakümneid annavad tooni ja meeldivat tämbrit teistele "pubekatest tudengitele" kätte vennad Andres ja Indrek Kalamees või imeline kõrge sopran Katrin Kern. Taolised esiletoodud loetletud isiksused annavad igale koorile kordumatu kõlavärvingu ja kõlapildi. Seega ei ole tegu "halli massiga", vaid koori "raudvaradega", kellesse tuleb väärikalt suhtuda.
Lõpetuseks kutsun üles kõiki kaaslinlasi toetama igati Vanemuise Seltsi segakoori terviklikkust ja omanäolisust.
Ootan ka ettepanekuid ja soovitusi oma e-mailile.

Lugupidamisega:

Vanemuise Seltsi segakoori endine esimees hr. Raul Tammaru

04/12/04 23:36
Janar

Tere! Sooviksin infot, kus saab Tartu linnas uisutada. Mõtlen ikka lumest puhtaks aetud uisuplatsid, kus inimesed koos uisutamas käivad! Usun, et seda sooviksid teada veel paljud peale minu. Kas Anne kanali ääres ka mingisugune uisuplatsi organiseerimine toimub? Ette tänades, Janar
03/12/04 19:57
Ärapanija

Täiesti puudulik kodulehekülg.
Kus saab teateid näiteks Tartu kõikidest söögikohtadest või kohalikust migratsiooniametist? Kiiresti ja operatiivselt.
03/12/04 16:22
m-s

suht norm.......mõni yylitsa näeb välja nagu ei asugi linnas vaid kylakolkas...---nn supilinnn
supiyylitsa
03/12/04 09:17
Tanjuska

koige parem linn mailmas!
03/12/04 09:07
Sirtsu

Väga kodune
02/12/04 07:13
Jason Ferrari

Hi
I visited estonia in the summer of 2000. i stayed with a beautiful girl named Diana. i met two great friends indrek and kristjan. since the day i left i have dreamed of going back. some day i will. in the meantime, anyone who reads this and is pondering the thought of going to estonia, you must go. it was the best thing i have ever done. if you have been, go back. i will.
30/11/04 19:48
Federico Pasta

Tartu is really nice. I went there in October but I want to visit it again as soon as possible. I really miss the kissing students monument and most the people.. C ya soon Tartu
29/11/04 21:44
Angelika Quiring-Perl

Still thinking of Tartu with very "Good Thoughts", i am looking forward to the "25th International Hanse Days" in Tartu. I think we,the hanse commission, could prepare the Hanse Days 2005 very well, because of the splendid organisation and support by the city of Tartu. Special thanks to H. Astok, who has accompanied us and represented his town very warmly.
Angelika Quiring-Perl
-Mitglied der Hansekommission-
-1.Stellvertretende Bürgermeisterin der Hansestadt Neuss-
27/11/04 11:45
Noora

Pöörduksin mõtetega pr. linnapea poole! Lp. L. Jänes!
teie olete muusikaharidusega inimene, s.t. dirigent! See on hea, kas teiegi nägemus dirigendist oleks lühidalt järgmine: kui koorile tuleb/valitakse/ uus dirigent, siis ta tutvub juba kandideerides selle koori ajaloo ja hoiakutega, tema traditsioonidega...s.t. ei tule pelgalt oma poriste 'kalossidega' lugupeetud ajalooga koori 'vaibale'! Sõnaga, koor läheb dirigendi nägu! Kui võimed ei küüni suure koori/80 -100/ dirigeerimiseks, siis tehakse niigi väikesest koorist/40 lauljast veelgi väiksem n.ö. ansambel või kammervariant. Istusin M.Härma 'Tuljakul' võistulaulmisel ja oli näha päratu hulk pisikoore, kokkuklopsituid/head hääled/ kuid polnud veel küpsed esinema, kokkulaulmise kogemust polnud... sõnaga see üritus oli selgelt kammerkoorikeste 'atesteerimine'. Võib ju sedagi korraldda, aga miks ei tehta ühte - kahte suurt ja korralikku koori, mis oleks kohane laulupeomaale ja just meie linnale./hansapäevil pole võimalik meie Jannsenijuuretist näidata, et tänu R.Ritsingule ja selle koori vastupidavusele vene ajas, oleme UNESCO-s ! Need pisikesed kaapekakud ei toida tulevast laulupidu. Mingi nigel tunne jäi. Pange see punkt 05-l sisse, et suured koorid oleksid eeliskorras kuulatavad. teie s.t. linna võimuses on meie riigi omapära säilitada! Kõik ei peagi ju olema noortekoorid, ka keskealine ja pens.eelikud tahavad kodust välja saada ja 2 x nädalas hingetoidu järele tulla. Meie ja Teie asi on tartlastele igas vanuseastmes 'rõõmu' oma linnas pakkuda.Suure koori proovi ja laulutunnetust ei saa võrrelda ansambi-kammer vormiga. Hädine teine ja see polegi ju koor. Kui suured on ansambli mõõtmed kas 'topeltoktett', kas 16, 24,30 lauljat? Ma saan aru, et maakohtades on minikoorid ja tubli seegi! Ma räägin suurematest linnadest ja laulupeohällist iseäranis. Sõnaga, ansambli ja minikoorinägemusega dirigent ei suuda töötada suure kooriga. See on aga meie linna kõige suuremale segakoorile, mida peaks iga hinna eest säilitama, sest see koor on laulupidude juurest -Jannsenist-, mis on eeskujuks olnud terve vene aja, tänu maestro R.Ritsingule! Meie ajalugu ei luba meie koorist teha minikoore ja laiendatud ansambleid. Mure selles, kui dirigent ei kohane meie koori ajaloost tuleneva missiooniga, siis tuleb meil teie abi paluda ja aidata meile laiema nägemusega dirigent leida, kes oskab läheneda ka suuremale lauljategrupile. Praegu on dendents kammeritele ja võõrkeelele, mida Tartu enadale lubada ei tohiks. Me peaksime saama valida: mitte nii, et L.Jänes ja H.Surva näiteks, et siis oleks omale ebaviisakas ära öelda. Muidugi tuleks konkureerides oma nägemus esitada. Selleks juubeliks on meile juurde poogitud /pooled/ on verisulis koolilapsed, nende hääled /liivakast/ ei sobi kokku nii kähku, ehk alles aastatepärast, meie koori laiapõjalise seltskonnaga - igale linlasele rõõmupakkumine -see ei ole kontsertkoor, see on isetegevuslik huvikoor, kus võidakse õppida just neid laule, mida koor ise soovib, mitte jälgima mingi kooriühingu/peale laulupeolaulude/ ettekirjutusi. Palume laulda ka LAULUPIDUDEL neid rahvalikke laule, II päeva II pooles, mida rahvas tegelikult laulab/Läänemere laineid' ja 'Ei seedrid ei palmid'... jne. Neid rahva valitud 'kullafondilaule' ei saa pilada ja põlata! Aitäh, Alole, et ta ei lasknud sel laulupeol inglise varianti lavale!! Laulupidu on meiekeelne, laulge Laulusildadel ja festivalidel mida tahes ja laulupeo I päeval oleks klassika s.t. meie eelmiste laulupidude 'kullafondist' laulud ja ikka alati eesti keeles. Milleks siia Verdi? Ilus muidugi, aga teine koht on sellele kaasaelamiseks. Tore oli Koidula algatus ja vahepeal traditsiooniks kujunenud etendus Laulupeo lõpuks, vabas õhus. Laulupidu ja jaanipäev ongi meie laulupeo SÜNNIPÄEV! Tänan ja vabandan, aga sai südamelt raske koorem maha pandud, tartlaste ette!
26/11/04 15:31
Rooland

tere!
Ma tahaks väga teada, kas hommikuti tuleb kak või üks 16 buss,(kell 07:45), vahel tuleb kaks ja siis jälle üks. olen üliõpilane ja ma ooen juba päris üks kord maha jäänud, see tähendab pole peale mahtunud, kuna tuleb ainult üks buss, ja kooli on ka vaja ju jõuda, aga kuidas kui bussi liiklus on nii vilets et ei teata ise ka kas sõidab üks või kaks bussi korraga. Mille eest ma maksan kui ma ei saa bussipeale. võtke midagi ette