In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat26/04/06 19:11
Karin

Mind huvitaks teada, kas Tartus on mõni loomade varjupaik ka? Kui on, siis huvitaks, on neil ka mingit interneti kodulehe aadressi?
23/04/06 00:38
Ragnhild

hello! 14 year old girl from Norway here! I thing Tartu is a beautifull city! I was here in the summer 2005.=) I`m coming here this summer too! we are going to train in the swimmingpool every dag!i`m really looking forward to coming to Tartu again! I`d like to get to know some of the people who live in Tartu! please add me on your msn!=)
22/04/06 21:42
külaline Tallinnast

Tartu Maamessi reklaam on väga suur ja messil polnud ka viga. Kahjuks oli messiparklas tõeline koorimine. Parkimiskoha eest maksta 50 krooni ja keegi ei näita sulle parkimiskohtagi kätte oli tõeline röövimine. Isegi Tallinna Näituste paviljoni parklas pole ka sellised ihnuskoisid.Häbi, häbi!
21/04/06 14:36
Moikkis.

mikä paikka tää on??
19/04/06 16:36
heke

Kohta nähdään tääki paikka!! Ihan lupaavalta näytää ainaki noista kuvista!! :D Toivotavasti ois kiva ilma!
18/04/06 21:36
tiger

tore on tartus elada,bussisõit on meeldiv ei pea ise rooli keerama,samuti buss on turvaline juhtide proffesi tõttu,.limpsida linnas jäätist,head söögikohad mis on odavad ,maitsvad toidud,jõusaalid,solaariumid kenad noored ,samuti positiivsus teeb tartust eesti parema linna.
18/04/06 18:52
Hirmutatu

Häid mõtteid ei saa olla kurjade inimeste peas! Tartu, muuda oma mittevastav loosung!
Näited kurjusest. Bussides on pidevalt nääklusi istekohtade pärast ja eriti vanemate inimeste vahel;kassapidaja nuriseb valjuhäälselt, et kliendid söövad närvid ära; turul röögatab ootamatult naishääl su selja taga, et kuhu te tormate, see uks ei ole võõrastale... Sel päeval nägin ka pisut headust ja ehk oli seal taga ka mõte - ühes poes oli kaks poetöötajat kõrvu ja ma tihkasin küsida, et kas üht toodet neil poes on. Üks neist ütles "kindlal" toonil, et kõik mis on , on väljas näha. Teine, ilmselt mittetartlane, selgitas lahkelt ja vabandavalt, et seda asja tõesti ei ole, sest pole tellitud kõrge hinna tõttu jne. ta näos oli lahkust ja pisut piinlikust ametikaaslase pärast. Sealt poest ma ei jooksnud pakku!!!
Linnaisad, sõitke ka bussiga, käige üksi(tundmatuna) poes ja turul ning andke siis hinnang oma linnale!
17/04/06 12:36
gosti@lpv.lv

Fabulous site.
05/04/06 17:24
Tarton ihailija

Tartto on aivana ihana kaupunki! Rakastan Tarttoa! :)
05/04/06 11:24
Hello

Tartu is wery beadiful city. I like!!
04/04/06 08:33
ada

I really liked your website. Thank you very much!
Its a great website!very interesting and informative.
nike shox.
28/03/06 21:33
PL

Janeki ning Pafta jutt täitsa õige. Kuid- kaua püsib linnavalitsus, kes pensionäride õigusi piirab? (Nagu see kõnekäänd valisuse ning õlle hinna tõstmise kohta.) Keegi ei julge ju teha ebapopulaarsust tekitavat otsust, samas lastel, kes on kannataja-rollis, pole ju hääleõigust. Penisionäril on.
28/03/06 16:02
Kristi

Olen täiesti pettunud linna osalusega äriühingu (Aura Veekeskus) töös. Selle aasta algusest on sisse viidud kord, et kinkekaardid kaotavad kolme kuu pärast kehtivuse. Kuna olen ka enne nende kaartidega kokku puutunud, siis ei tulnud selle pealegi, et asjaga nii kiire on. Kui avastasin oli nädal aega möödas... Mitte mingit mööndust aga ei tehtud. Väga nördima panev. Ma saan aru, et see distisplineeriks kliente kaardid teatud perioodil ära kasutama, kuid spordiklubides tullakse küll vastu, kui üle on läinud nädal või paar. Kas 120.- pärast on vaja kliendile tekitada sellist ebameeldivust? Kui peaks tulema kliendisõbralikeima ettevõtete valimine, siis linna elanikuna loodan, et veekeskus seda ei saa:(
28/03/06 09:44
ada

I really liked your website. Thank you very much! Its a great website!
very interesting and informative.nike shox.
22/03/06 08:37
David Ornstein

I love Tartu Estonia! It is the best place to hang out and visit! The people are great and the girls are amazing! I love the strawberries and milk best! Come visit Tartu! You won't regret it!
15/03/06 21:55
Henn Kuus

Viimastel nädalatel on kestnud äge kampaania GOBus´i linnaliinide teenindustaseme vastu. Igapäevase bussikasuta-jana kinnitan, et alates bussi-liinide üleminekust sellele firmale jaanuarist, vähenesid bussiootamisajad oluliselt. See oli talvisel ajal vägagi tähtis. Connexi bussides oli peatuste teatamine erakordne sündmus. Nüüd on see kahekordne (suuline ja kirjalik)ning reeglipärane. Connexi bussid hilinesid ja jäid tulemata vähemalt sama sageli,kui praegu, eriti talvel, aga ükski koer ei haukunud .Tõsi, bussid ei tohiks graafikust varem peatustest väljuda.Seda aga on Kesklinna peatuses buss 4-ga juhtunud viimasel ajal enam,kui kord ja 2-3 minuti võrra.
Väga tundub, et kampaania GoBus´i vastu nagu halva bussiteeninduse pärast on Connex´i poolt kinni makstud. GoBus´i bussiteenindus on kindlalt kõrgem tase, kui Connex´i oma. Ainult, et firma on omale küll totra nime võtnud. Näib, et siin on eeskujuks olnud papa Kiire põhimõte: ainult mitte eesti nime!
Muide, ka Connex´il.
15/03/06 13:02
Endel

Täna Lennart-Georg MERI meenutades ...


Vaimu ütlusi:
ELU ei nõua mitte kelleltki rohkem, kui inimese vaim suudab anda ...

Mt 7,7.8.
7. Paluge, siis antakse; otsige, siis leiate; koputage, siis avatakse ...
8. Sest igaüks, kes palub, see saab, kes otsib, see leiab, ja kes koputab, sellele avatakse (uks vaimumaailma) ...

Lk 8,18. Katsuge siis, kuidas te kuulete; sest kellel iganes on (vaimutoitu), sellele antakse, ja kellel iganes ei ole, sellelt võetakse seegi, mis ta ARVAB enesel olevat.

Lennart-Georg MERI oli tugev kultuurikonstruktsioonide kasutaja ja ka looja ...


Meenutades - Endel PEETS
15/03/06 10:52
Heikki Pitkänen

Ma tunnen kaasa teie kaotuse eest Lennart Mere puhul.Ta oli ikka suur mees.Ja juba Soomegi sober.Au ja rahu tema igavesele puhkele.
08/03/06 17:31
Pafta

Janekiga absoluutselt nõus.See on kohutav kuidas need penskarid bussile tormi jooksevad ja lapsi mõnitavad.Ainult nemad on inimesed, endal näod nagu hapud õunad.Kindlasti peaks linnavõim mõtlema sellele millal penskaritele soodustus ei kehti-hommikul kella 7-9-ni ja pärastlõunal kella 14-16-ni kui lapsed lähevad kooli.Nad ei talla jalge alla mitte 1-2 klassi lapsi, kes ei suuda enda eest seista vaid lükkavad jõhkralt kõrvale ka väikelastega emad, kes lapsi lasteaeda viivad, seejuures proletariaadi kombel häbitult sõimates neid kes julgevad korrale kutsuda.
Linnavõim vaadake näkku ja olge ise bussis.See on ju jõhker.Mingit diskrimineerimist pennarite suhtes see kaasa ei too.Kas tõesti ostetakse jupp vorsti või tükk liha turult ära kui kell 8.00 jaol pole.Ometi on meie seas palju toredaid vanuinimesi, kel ka pension väike aga nad ei virise ega ole hapud õunad.Nad loevad hommikuti lehe läbi ja joovad kohvi, sätivad end korda ja lähevad linna kella 10-11 ajal.
07/03/06 09:42
Tuuletaat

Tartu kultuuri pealinnaks... Kutsun üles tartlasi olema loovad ja omi häid mõteid avaldamakuna ainult üheskoos saame olla võidukad, mitte eraldi tegutsedes...

Tartu wõiks olla selline linn kus ei ehitataks maju mis on küll ülimoodsad kuid mis kellelegi ei meeldi.Tartus võiks olla selline juugend stiilis ehitus suund mis teeks tartu maailmas ainulaadseks kuna ma pole kuulnud et mujal maailmas oleks terveid linnaosasid juugend stiilis... Kõik äri inimesed ja teised kes tahavad et tartu oleks omanäoline siis tuleb ehitada maju mis poole nagu kesklinnas on üks suur nelinurkne kuubik. Tuleks maju ehitada mis oleks ilusad niipalju ilusaid stiile on ju olemas kas wõi siis rennessans ja rococo ja ka juugend stiil...

27/02/06 20:18
Liis to Patti

it is Town Hall Square;)
27/02/06 19:22
Patti

Hi, Tartu looks to be a beautiful city from the pictures i've been seeing on the internet. Lately I've been viewing a webcam that looks at part of what I believe to be the Town Hall Square. Can someone go to this particular site and tell me what I am looking at? I've lost many hours of peaceful sleep not knowing what occupies these building.. lol. Thanks so much! http://lv.raad.tartu.ee:10201/view/index.shtml
27/02/06 10:36
Alli

Miks nii hilja TL see vastuvõtt toimub, rääkimata Eesti teistest linnadest ja linnakestest. Sportlane on ju ka väsinud. Arvestatakse nagu ainult tallinlastega?? Näoto organiseerimine, ma mõtlen eriti otepäälasi, poole öö paiku?Mis te igast linnast kingite näpuotsaga, üparem maja nagu Erika ja koondislane/mitte isiklik võitja/ said. Praegu on ju näidud kõvemad, sest iga aastaga läheb konkurents ju tugevamaks.
26/02/06 16:33
lihtne

kallid tattlased küll on teil kaunis rahulik linn selle ilusa linnapeaga.olete kindlasti õnnelikud et siin elate.palju jõudu teile.
25/02/06 14:37
Janek

Olen GO bussiga pidev sõitja.Busside sise ja välispuhtusega võiks enam-vähem rahule jääda,aga sõites on tekkinud mõned küsimused firma töötajaile.
1.Kas bussifirm võtab viimasel ajal tööle nimetuid bussijuhte?Paljudel bussidel on eest puudunud teenindava bussijuhi nimi.
2.Aasta algusest on ajalehe artiklist jäänud meelde lõik,kus lubati maha hõigata aeg kunas saavad pensionärid tasuta(KELLAAJALISELT)sõita bussiga.Enda tütre isiklikud!!!sõidukogemused kus pensionärid on trüginud koolist tuleva-koolikotiga lapsel vaata et seljas ning teinekord -kahekesi üksteise võidu mõnitati noort last,kes oli kooli minemas-et noor võiks,isegi peaks jala käima.Peale kuuldud lugusid olin SOKEERITUD!!!
Loodan väga,et lubadus lähiajal täidetakse.
Jõudu,jaksu soovides.