In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Külalisteraamat09/01/17 14:30
Marii Tomson

Tere, Monika!

Haridusosakond vastas järgnevalt:

Lähiajal ei ole Tartu linnal kavas oma lasteaedades pakkuda ööpäevahoiu teenust. Küll aga on sel aastal tulemas Euroopa sotsiaalfondi vahendite toel järjekordne SA Innove avatud II taotlusvoor, mis on teadaolevalt suunatud täiendavate, uute ja/või eriilmelise lapsehoiukohtade (õhtune ja öine aeg, nädalavahetused jm) loomiseks. Kõnealuses taotlusvoorus saavad samuti osaleda nii eralastehoiud kui eralasteaiad - eriilmelise lapsehoiuteenuse pakkumine on erasektori kaasabil kõige paindlikum viis. Tartu puhul räägime ühtsest alusharidusvõrgust (nii munitsipaal- kui eralapsehoiuteenuse pakkujad, mis koostöiselt toimetades pakuvad peredele nende huvisid arvestavat alusharidust ja hoiuteenust.
04/01/17 18:50
Monika

Tere!
Kas Tartu linnal on ikka plaanis ka teha ööpäevahoiu lasteaiad? Ei ole just palju häid töökohti tööajaga 9-16. Paljud töökohad on just vahetustega graafikuga, ka õhtused vahetused.
Lugupidamisega,
Monika
21/12/16 23:36
Maive Turi


Tere!

Aardla- Soinaste ringi keskel on keradest kuusk. See on väga kena tuledes ja väga kena ka päeval, kui tuled ei põle!

Aitäh!

Rahulikku jõuluaega ja head uut aastat!
23/11/16 15:17
Marii Tomson

Tere!

Andsime kiidusõnad asjaosalistele edasi.

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
18/11/16 18:12
Tiiu

Aitäh teedeehitajaile ja linnaisadele,Sõpruse silla jalakäijate ala on super!
16/11/16 12:11
Marii Tomson

Tere, Neeme!

Saime tänavate hooldusfirmalt AS Keskkonnateenused vastuse, et 11.11 õhtul puhastati silda rootoriga, mille käivitamisel ja seisma panemisel tõesti viskab lund veidi ka kõnniteele. Lumi koristati kohe pärast tööde tegemist. Käsipuudel lume-soola löga ei tuvastatud.
Sarnastest tähelepanekutest võite edaspidi teada anda heakorratelefonile: http://www.tartu.ee/index.php?lang_id=1&page_id=2388

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
11/11/16 07:09
Neeme

Tänavakoristus jalakäijate arvel

Kallid linnaisad, tänavakoristust ei tohiks teha jalakäijate ja kõnnitee arvelt!

11.11.2016 oli sellise hooga Sõpruse silla sõiduradasid puhastatud, et kogu lume-soola löga oli hunnikutes lennutatud külgnevale kõnniteele ja isegi silla käsipuudele. Kõnniteedel polnud samas jälgegi lumekoristusest!
Vajadusel peaksid sellised koristustööd toimuma paralleelselt.
07/11/16 22:04
Fadir

women dont want feces (shit), vomited, spittle and pissing in their mouth,food,toal,laundry, clothes,bag, shoe also not from another woman or animal
22/09/16 09:49
Sven

Tere!
Eelmisele kandele lisaks. Idee arenduseks. Vaadake inspiratsiooniks prantslaste ja nende Auguste Rodin´i "Calais kodanikud", mis omab küll suurepärast lugu aga vahest leiavad ka meie ajaloolased mingi sündmuse, kus linnakodanike kangelaslikkus, püsivus ja kindlameelsus leiavad teostust.
28/08/16 18:35
Sven

Tere!
Jalutasin Tiigi pargis ja nautisin pargi heakorda ja kujundust ja muidugi skulptuure, tekkis idee, et linna 1000. aastapäeva puhuks või puhul avada monument "Linnakodanikule", tänu kellele, linn, tegelikult, on nii kaua püsinud!
Edu!
Võib olla kaasavaeelarve rida aga mul on kehv mälu.
10/05/16 16:25
Marii Tomson

Tere, Neeme!

Andsime info ametnikele, kes heakorraga tegelevad edasi. Nad vastasid, et püüavad kontrollida ja puuduste avastamisel teavitavad kindlasti kinnistu omanikke, kelle kohustus see on.

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
02/05/16 14:59
Neeme

Kommentaar tänavate heakorra teemal:

Rõõm näha, et tänavapühkimismasinad on lõpuks ometi suutnud talvise sodi sõiduteedelt enamalt jaolt eemaldada. Kahjuks ei kehti sama kõnniteede kohta, mida peaks hooldama ümbritsevate kinnistute omanikud, aga reaalselt suures või isegi suuremas osas ei hoolda.

Ettepanek vastava valdkonna ametnikele oleks kas oluliselt tõhustada järelvalvet või vähemalt mõnel korral aastas lasta enamkasutatavatel tänavatel ka kõnniteed kogu ulatuses tehnika abil puhastada. Liivasodi ja mööduvate autode üleskeerutatud tolmupilved jäi silma nt. Riia tn. Lembitu-Puusepa tn. vahelisel alal ning Filosoofi-Kastani tn. vahelisel alal. Aga sarnast võib kohata pea kõikjal, kus tehnika pole üle käinud.
13/04/16 12:55
Danny

Onkos Tartossa minkäverran nahkatuotteita myynnissä ja missäpäin?

polarkauppa tms vastaavia
13/04/16 12:54
Danny

Onkos Tartossa minkäverran nahkatuotteita myynnissä ja missäpäin?

http://polarkauppa.fi/ tms vastaavia
28/03/16 13:28
Marii Tomson

Tere, Lembit!

Saatsime Teie kiidusõnad SA Tähtvere Puhkepargi juhatajale edasi.

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
20/03/16 06:13
Lembit Õunapuu

Soovin, et avalikult tunnustataks Tähtvere spordipargi suusaradade meistrit-traktoristi, kes kes iga päev (juba varahommikuks) valmistab suusarajad ette. Suusaradade kvaliteet on suurepärane.
10/02/16 10:45
Marii Tomson

Tere!

Soovitan ühendust võtta linnamajanduse osakonnast haljastus- ja puhastusteenistuse juhatajaga, kontakt eda.poldma@raad.tartu.ee

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
08/02/16 23:03
vabas õhus trenn

Kuulsin kusagilt, et Uus Ihastesse on linnal plaanis spordiväljaku ehituseks leida rahastus 35000 eur. Kui nii, siis sooviksin selle projekti juures kaasa rääkida. Keegi teab kelle kus saab arvamust avaldada või millisele ametnikule oma mõtetest kirjutada?
Käin sealkandis nädalas 4 korda trenni tegemas. Koht kus on hea treenida on Wiiralti ja Starkopfi tänava ristumiskoht. Sest seal on tuulevaikus, palju agregaate on juba olemas, maapind ei ole pehme. Puudu oleks lõuatõmbamiskang ja võib olla veel veel midagi. Veel võiks valgustus olla ning koerteomanikele kilekotid ja prügikastid.
Kindlasti ei soovita ma rohkem raha investeerida staadionile, mis asub natuke linna poole minna. Kuna seal on lõkkeplats ja joomaseltskonnad on juba algust teinud spordiinventaride lõkkesse lõikamisega, seal pole tuulevarju ja maapind on pehme ja libe praeguste ilmadega eriti.
04/12/15 23:32
Fadir

Neighbours are dangerous
21/11/15 13:12
Signe

19. Novemril sõitsin nr 7 bussiga kell 19.35 Maarjamõisa peatusest koju,hakkasin Hansakeskuse peatuses väljuma aga buss tegi järsu pidurduse ja ma kukkusin, sealjuures vigastasin selga, vasakpoolset kätt ja külge.Tänu kukkumisele on minu külg sinine ja valus, käsi on ka paistes.
27/10/15 15:14
Marii Tomson

Tere, Monika!

Väga tore, kui meeldib. Ütlen tänusõnad linnamajanduse osakonnale edasi.
25/10/15 14:58
Monika

Tänan südamest kõiki inimesi, kes osalesid Vanemuise pargi korrastamises!
Nii ilus nüüd silmale vaadata ja seal jalutada on nüüd hoopis teine asi. Tiigis oli ka palju parte, eks puhas vesi meeldib neile ka :)
21/10/15 15:11
Marii Tomson

Tere!

Tegemist oli suurema kilbirikkega, tänaseks valgustid taas põlevad.
17/10/15 20:09
inimene

Kalmistu ja Lubja tänavad on pimedad.Kas tänavavalgustusega on probleeme?
15/06/15 12:33
Marii Tomson

Lugupeetud Peeter Saari

Aitäh tähelepaneku eest. Edastasime Teie ettepaneku linnamajanduse osakonnale.