In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Haridus ja teadus » Huvikoolid


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim

Turism


Jalgrattakool

Tartu linn koostöös Tartu Keskkonnahariduse keskusega jätkab 2011 aasta sügisel loodud jalgtrattakooli tegevust ka sellel aastal. Täpsemalt on tegu jalgratta õppesõidu kursustega, kus jalgrattsõitu saavad õppida nii lapsed, kui täiskasvanud.

Jalgrattakooli eesmärk on suurendada jalgrattakasutust Tartu linnas ja parandada jalgratturite sõiduoskuseid ja teadlikkust ohutust liiklemisest selleks, et tõsta liiklusohutust ja edendada tervislikke liikumisviise, energiasäästu ja linna elukeskkonna kvaliteeti.

Erilist tähelepanu pööratakse seni vähe praktiseeritud jalgratta õppesõidule linnaliikluses, mille kaudu saab laps ka julguse peale lubade kättesaamist minna iseseisvalt jalgrattaga reaalsesse liiklusesse.

 

Jalgrattakool 10-15aastastele lastele

Laste jalgrattakooli kursuste teooriatunnid algavad 15. veebruaril 2012 ja kestavad kuni mai keskpaigani Tartu Keskkonnahariduse Keskuse õppeklassis Kompanii tn 10, II korrus.

Teooriatunnid hakkavad toimuma järgmiselt:

  •  I grupp iga nädala kolmapäeval kell 15:00-16:00
  • II grupp iga nädala neljapäeval kell 15:00-16:00
  • III grupp iga nädala reedel kell 15:00-16:00

Sõiduõpe aprillis vastavalt ilmastikuolude paranemisele. 

2012. aasta kevadisele jalgrattakooli laste kursustele saab registreerida Keskkonnahariduse Keskuses,  telefonil 736 6120 või e-kirja teel  info@teec.ee. Registreerimisel märkige ära ka ajaliselt sobiv grupp. Kursuse hind lastele on 10 eurot.

Kõik jalgrattakooli edukad läbijad saavad jalgrattajuhiload ning boonusena helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad.

Jalgrattakooli kursusi lastele viib läbi OÜ RAITOI koolitused - Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad Tartu linna koolides ja autokoolides. 

 

Jalgrattakooli kursused täiskasvanute

algavad aprillis 2012, koolitust viib läbi jalgratta sõiduõppe instruktor Ilmar Part .

 

Jalgrattakooli toetab osaliselt ka Euroopa Liit, mille algatus ja juhtimine  toimub projekti Active Access raames. Active  Access  on  Euroopa  Komisjoni  poolt  rahastatav rahvusvaheline arendusprojekt, mille eesmärgiks on muuta linnaruum  erinevatele sotsiaalsetele gruppidele rohkem ligipääsetavaks, kasutades säästva transpordi võimalusi. Samuti on üheks eesmärgiks vähendada autokasutuse kasvu mõjusid inimeste elukvaliteedile.