In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Tartu uudised


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Eesti välisüliõpilaste pilgu läbi

Hea linnakodanik, hea külaline!

Kas teate, millisele puule sarnaneb eestlane kõige enam? Et Eestis elab ka trolle ja leidub Eiffeli torne?

Kutsume teid vaatama Eestit välisüliõpilase pilgu läbi – ehk Tartu Ülikooli välisüliõpilastele korraldatud fotokonkursi “My Estonia” tulemusi. Ühtlasi palume teie abi võitjate selgitamisel: http://www.ut.ee/myestonia.

Tartu on ülikoolilinn, üliõpilaste linn – ja oleme selle üle uhked. Eesti üliõpilaste kõrval on siin ka tuhatkond välistudengit, kes on valinud just Tartu kohaks, kus omandada kõrgharidus või täiendada oma kodukõrgkoolist saadavat õpet. Tänu neile jääb tulevikus esitamata nii mõnigi küsimus laadis “What the hell is Estonia??” Samal ajal toovad välisüliõpilased meile maailma koju kätte.

Saamaks aimu, millisena paistab Eesti meie välisüliõpilastele, korraldasime fotokonkursi teemal “My Estonia”. Teema tõlgendamisel piiranguid ei olnud; lootsime saada originaalseid ja subjektiivseid vaatenurki. Laekus ligi 185 tööd 41 üliõpilaselt, seejuures oli ootuspäraselt palju pilte Tartust. Muuhulgas saime teada, milliseid tundmusi tekitavad ülikooli rektorid von Bocki maja seinal ja turusiga; tabatud on Tartu sügismeloodiat, üles on leitud Eesti geeniteaduse eredaimad näited, päikese peidupaik ja isegi lõpmatus. Siin nad on – humoorikad ja mõtlikud, proosalised ja poeetilised, värvilised ja mustvalged vaated meie Eestile: http://www.ut.ee/myestonia

Palun hinnake pilte viiepalliskaalal. Teame, et antud teemale ei saa olla õigeid ja valesid vaateid, ent osavõtu ergutamiseks panime välja auhinnad: võitja sõidab koos kaaslasega üheks elamuslikuks õhtuks Pärnu Ammende villasse, II ja III koha omanikele on väiksemad auhinnad. Auhinnad lähevad kõige enam punkte kogunud fotode esitajaile; 50 parimat tööd eksponeeritakse TÜ raamatukogus ja hiljem teistes linnavalitsuse ja TÜ üksustes. Fotosid saab hinnata 1. detsembrini (kõige parem on seda teha KOHE).

Oleme teile koostöö eest tänulikud. Küsimused on oodatud e-posti aadressil annika.kalda@ut.ee

Äratundmisrõõmu ja üllatusi soovides

TÜ õppeosakonna välisüliõpilastalitus
Tartu linnavalitsus