In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Tartu uudised


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Võidu silla ja Karlova sadama vahelise Emajõe kallasraja eskiis

Tartu Linnavalitsuse tellimusel on OÜ KINO maastikuarhitektidel valminud Võidu silla ja Karlova sadama vahelise Emajõe kallasraja eskiis, mida tutvustati linlastele ka 23. novembril kell 17 raekoja saalis.

Võidu sillast Karlova sadamani kulgeva kallasraja/kergliiklustee eskiislahenduse koostajad on kallaste mugavaks kasutamiseks välja töötanud 17 erinevat tüüpi kaldalahendust, mis kõik soodustavad erineval moel inimese otsesuhtlust jõega. Eskiislahenduses pakutakse välja erinevaid jõeni viivaid treppe, terrasse ja astmestikke, loodusliku haljastusega kaldapealsed vahelduvad sadama- ja rannaaladega, ette on nähtud pikniku- ja puhkekohad, mitmed põnevad välieksponaadid ja ratturite tarvis teeninduspunktid. Samuti on planeeritud koht tulevasele jõeturule.

OÜ KINO maastikuarhitekti Karin Bachmanni sõnul sooviti jõeääre mõtestamisega saavutada võimalikult väheste takistustega kallasrada, mis on ennekõike hea ruumikvaliteediga ja köidaks võimalikult paljusid inimesi, sest mida rohkem kasutajaid, seda turvalisem ja mõnusam keskkond on.


Täiendavad kommentaarid ja mõtted on kuni 2016. aasta lõpuni oodatud meiliaadressil karin@kinoline.ee (Karin Bachmann, OÜ Kino maastikuarhitekt)