In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » e- ja m-teenused


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Nutitelefonirakendus m-Tartu

Tartu Linnavalitsuse ja tarkvaraarendusfirma Mobi Solutions OÜ koostöös valmis 2013. aasta alguses nutitelefonirakendus m-Tartu. Rakendus sisaldab Tartu linna uudiseid, kultuurisündmusi, olulisi kontaktandmeid ning alates 2014. aasta jaanuarist ka Tartu linnaliinide bussiaegu.

m-Tartu rakendus on kasutatav Android ja iOS nutitelefonidel, Windows-keskkonna lisandumine sõltub taoliste telefonide lisandumisest. Tartu linna uudised tulevad rakendusse Tartu linna ja Tartu Postimehe uudisvoost, kultuurisündmuste info jõuab rakendusse Kultuuriakna portaali kaudu. Kontaktide osas on välja toodud olulisemad operatiivnumbrid ning linnaametnike ja -volinike kontaktid. Busside sõiduplaanide andmed pärinevad www.peatus.ee avalikust andmekogust

Mobiilirakenduse tegemist alustati 2012. aastal Interreg IVC projekti eCitizen II toel. Tööd alustati linnaelanike arvamuste ja eelistuste uurimisega, mis olid aluseks rakenduse sisu loomisel. Uuriti, millistes valdkondades tunnevad inimesed vajadust mobiilse rakenduse järele. Küsitluse tulemusena oodati kõige enam kultuurisündmuste ja bussiinfo rakendusi. 2013. aasta veebruaris testiti m-Tartu testversiooni Smart City Lab "eluslaboris" ja saadi katsetajatelt tagasisidet selle funktsionaalsuse, kasutusmugavuse ja välimuse kohta ning edasiste arendamisvõimaluste kohta.

Rakenduse allalaadimiseks võib kasutada otsisõnu "Tartu" või „m-Tartu", laadida need alla linkidelt http://bit.ly/Zu1mQ8 (Android) või http://bit.ly/15igogS (iOS) või kasutada lisatud QR-koode.

Android                   iOS