In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Konkursid


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Kaunis kodu

Eesti kaunis kodu

Kauni kodu konkursist:
1997. aasta emadepäeva kõnes kuulutas president Lennart Meri välja kodukaunistamise aasta, mille üheks eesmärgiks oli parimate kodukaunistajate auhindamine. Tänaseks on saanud sellest traditsioon. Igal kevadel valitakse igas maakonnas ja neljas suuremas linnas välja kolm kõige kaunimat kinnistut ehk "Eesti kaunist kodu", mis esitatakse presidendile autasustamiseks.

Alates 1997. a. on Tartu Linnavalitsus koostöös MTÜ Eesti Kodukaunistamise Ühendusega valinud välja linna kõige paremini heakorrastatud ja kaunimaid kinnistuid. Kauni kodu all mõistetakse elukeskkonda tervikuna, seetõttu hinnatakse konkursil lisaks kodudele ka  asutusi, ettevõtteid, avalikke rajatisi. Eesmärgiks on tunnustada inimesi, kes on kaasa aidanud linna kaunimaks muutumisele.

Konkursile "Eesti kaunis kodu" võivad  kinnistuid esitada kõik linlased. 

Hindamiskomisjon vaatab kaunid kodud üle 27. mail 2016.  Juhul, kui esitatud objekt ei ole esitaja omandis, esitatakse kauni kodu omanikule kutse konkursil osalemiseks.

Konkursi käigus selgitatakse välja kuni kolm "Eesti kaunis kodu" väärilist kinnistut. Tiitel "Tartu kaunis kodu" või eripreemia antakse  eeskujulikult heakorrastatud ja kaunilt haljastatud kodudele Tartu linna tasandil.

Konkursi parimaid autasustatakse Tartu linna päeval, 29. juunil. 

Kaunist kinnistust või konkursil osalemise soovist teatada tel 736 1154, 5615 7291 või e-posti aadressil Kaire.Zimmer@raad.tartu.ee

                  

Konkurssi toetab Jardini Aianduskeskus.