In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Tartu uudised


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Euroopa Liidu tulevikku käsitlev konverents tudengitele

Laupäeval, 22. märtsil kell 15.00 toimub Tartu Ülikooli Keeltekeskuses Näituse 2 kohalikele ja välistudengitele suunatud Euroopa Liidu teemaline konverents, mis on üheks aluseks Euroopa tudengite suhtumist ja ideesid kajastavale Euroopa Komisjonile esitatavale raamdokumendile.

Lisaks arutelule EL tuleviku teemal esineb TÜ avaliku halduse magistrant Kristi Hakkaja ettekandega Euroopa Tudengikonvendil toimunust.

Konverentsi korraldajaks on Euroopa Komisjoni toetusel põhinev, üle-Euroopaline tudengialgatuslik Magellano projekt, mille raames reisib grupp aktiivseid Itaalia tudengeid läbi praeguste ja tulevaste Euroopa Liidu liikmesmaade. Igas peatuspaigas (igal maal üks linn) korraldatakse Euroopa Liidu tulevikku puudutav konverents.

Peale selle kogutakse muid arvamusi ja arusaamu Euroopast ja filmitakse kohalikku elu-olu - projekti lõpuks valmib projekti kajastav raamat, film ja erinevaid kultuure kujutav rändpildinäitus.

Magellano projekti taga on üle-Euroopaline tudengiorganisatsioon Erasmus Student Network International. Organisatsioon esindab välistudengite huve Euroopa tasemel ning koosneb enam kui 150 kohalikust sektsioonist Euroopa ülikoolide juures.

Tartus tegutseb Tartu Ülikooli juures ESN-Tartu, mis tegeleb Tartus õppivate välistudengite sotsiaalse ja kultuurilise integratsiooniga.

Konverntsist osavõtta soovijatel paluksime võimaluse korral eelnevalt registreeruda: register@esn.ee

Lisainfo: Kairika Kärsna
ESN-Tartu
Telefon: 058 023289
e-mail: info@esn.ee