In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Tervishoid » Terviseedendus


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid


Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Suitsetamine

Eestis suitsetab enam kui 355 000 üle 16 aastast inimest. Iga viies 14-18 aastane Eesti noor suitsetab igapäevaselt. Tartu Ülikooli teadurite kohaselt haigestub igal aastal Eestis tubakaga seonduvatesse haigustesse ligi 3000 inimest ja sureb ligi 2000 inimest, mis tähendab 1/5 kõikidest surmajuhtudest aastas. Võrdluses 1990-ndate aastatega on Eestis suitsetajate hulk vähenenud, kuid seda vaid 1,5 protsendi võrra.

 

Tasuta nõustamine suitsetamisest loobumiseks

Kui oled kimpus suitsetamisega ning tahad sellest loobuda, kuid ei suuda, pöördu suitsetamisest loobumise nõustamise kabinetti. Nõustaja aitab panna kokku individuaalse suitsetamisest loobumise plaani, jagab häid nõuandeid ning toetab suitsetamisest loobumisel. Koos on kergem.

Suitsetamisest loobumise nõustamine Tartu linnas

TÜK Kopsukliinik
Riia 167, I korrus
Dr Ülle Ani
Eelregistreerimine telefonil 731 8911

TÜK Südamekliinik
Puusepa 1a, IV korrus

Eelregistreerimine telefonil 731 9359
Tartu Seksuaaltervise Kliinik
Vaksali 17, III korrus

Dr Kätlin Otti ja dr Nele-Triin Lott
Eelregistreerimine telefonil 744 2086
Teenus suunatud noortele


Suitsetamisest loobumisel pakub tuge MTÜ Tubakavaba Eesti, seda läbi internetiportaali tubakavaba.ee kui telefoni lühinumbril 126. Suitsetamisest loobumise muudab lihtsamaks tasuta mobiiliäpp iCoach.

Valik tubakaalast teabematerjali. Rohkem materjale leiab Tervise Arengu Instituudi koduleheküljelt ja Rahvatervise raamatukogust.

Plakatid