In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Räägi kaasa


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Küsitlus Tartu vaksalihoone kohta

Head tartlased!

Kas toetate Tartu linnapea Urmas Kruuse ettepanekut osta Tartu vaksalihoone linnale?


Jah
625
Ei
194

Hääletajaid kokku: 819

Siin saab avaldada arvamust:


Lisa oma sissekanne

09/10/09 14:51
Elle

Kuus aastat tagasi loobus linnavalitsus nii kergekäeliselt ja mõistusevastaselt sellest ajaloolisest raudteejaamast?! Nüüd siis tehakse otsus see tagasi võtta, aga mis hinnaga? See on aga õige otsus! Rein Kilk lausus vikerraadios, et see olevat RE valimiskampaania ja kiirustades tehtud otsus.
09/10/09 14:40
Elle

Kuus aastat tagasi loobus linnavalitsus nii kergekäeliselt ja mõistusevastaselt sellest ajaloolisest raudteejaamast?! Nüüd siis tehakse otsus see tagasi võtta, aga mis hinnaga? See on aga õige otsus! Rein Kilk lausus vikerraadios, et see olevat RE valimiskampaania ja kiirustades tehtud otsus.
09/10/09 11:55
Ott

Mitte tagasi osta vaid tagasi võtta oleks õige, sest lubadusi ei ole ju täidetud. Aga vaksalihoone peaks linna oma olema küll ja ootesaal jm vajalik peab inimestele avatud olema. Mingit muuseumi küll vaja pole. Bussijaama sinna viia ei ole mõtet, praegune asukoht on palju paremini kasutatav.
08/10/09 19:12
Avrut

Loomulikult peab olema linn vaksali omanik ja haldaja. Samasse tuleks tuua ka kaug- ja lähibussiliinidele ümberistumise võimalus (nagu arenenud riigile kohane) ning vaksalile hea juurdepääs ka raudteest lõuna poole jäävast linnaosast. Esialgu vähemalt sild jalakäija ja ratturi jaoks!
06/10/09 10:43
Peep

Reformi poolt on väga polulistlik vahetult enne valimisi hakata jõuliselt tagasiostmise juttu puhuma. Jätaks asja rahulikult järgmisele linnavalitsusele? Tobe enne ametiaja lõppu niimoodi tormata ja tõmmelda
05/10/09 08:43
Eha

Tartu liiklus- ja parkimiskorraldus on täiesti ebakompetentne, nägemuseta. Linn ei hoolitse ei autojuhtide ega jalakäijate, hoopiski mitte kergliikluse ohutuse ja sujuvuse eest. Vaksali tänav oleks hea koht transpordikeskuse jaoks, aga eeldaks Riia tänavasse suubuva otsa mitmetasandiliseks tegemist, ja selleni transpordiameti mõte ju ometi ei jõua.
03/10/09 10:14
Ilja

Minu arvates vaksal on üht sellest linna kohta mida peavad olema idealses seisudis ja loomulikult linn peab võtma sada oma kaitse all
30/09/09 09:53
dixi

muidugi pooldan, sest et nii vaksal, kui lennu- ja bussijaam on Tartu külaliste jaoks esimesed esindushooned - need peavad väga korras olema ja kindla peremehe käes
27/09/09 11:05
K.Tammiste

Vaksalihoone tagasiost on õigustatud juhul, kui see tehing ei kujune järjekordseks ärimehe õnnestunud äritehinguks maksumaksjate kulul (ärme unustame müügihinda 1 kroon ja ka tehtud kulutuste mõistlikkuse vastu peaks ikka huvi tundma).
25/09/09 23:41
Tulevik

Pooldan esialgu raudteejaamahoone 0-rendile võtmist sest lepingujärgseid kohustusi ei suudeta täita Kergem oleks Kilgil tegemata tööde mahus jaamahoone linnale seniks 0-rendile anda kuni maj.olukord paraneb.
25/09/09 16:33
Jaanus

Põnev äri, Linn müüb aastaid tagasi hoone Kilgile 1 krooni eest ja nüüd aastaid hiljem kui Kilk pole asjaga hakkama saanud ostab miljonite eest tagasi. Kruuse krt. astu tagasi hakkad juba lollusi tegama.!!!
23/09/09 07:34
Tartlane

Äkki peaks linnavalitsus pirukapoodi ka pidama hakkama?
22/09/09 23:19
õnneseen

EVR rekonstrueerib tunneli ja teedevahelise platvormi 2010 aasta lõpuks.
22/09/09 19:59
Kai

Kindlasti vaksalihoone linnale tagasi ja bussijaam samasse,praeguse seisuga väheste rongide pärast ei tule elu sellesse majja tagasi.Tartu on nii väike linn, et bussijaama kaugus kesklinnast ei tohiks olla probleem, varem või hiljem jääks see äridele jalgu.Paraneksid ka kesklinna liiklusolud ja õhu seisund.
22/09/09 09:18
harv rongisõitja

Soovitan kõigil külastada Tartu raudteejaama tunnelit. Linnapiiridesse tehakse ilusad "linnaväravad". Aga milline värav raudteejaams on, selleks puuduvad sõnad. Millises sajandis me elame? Olukord raudteejaamas ja selle ümber on kordades hullem kui selle rajamise ajal.
20/09/09 12:09
hp

Linn ei suudaks raudteejaama korras hoida. Kui suudaks, siis see oleks kogu aeg korras olnud ja mingit mõtetki seda Kilgile ära müüa poleks tekkinud. Kilk on teinud alati väga head tööd ja tema loodud kohad on kaunid ja töötavad hästi.
19/09/09 10:53
Uuno

Absoluutselt nõus alljärgnevaga.Kui kaua need edasi-tagasi myygid kestavad?Eriti tore oli teada saada hr Kilgi avaldust, et jaamahoone polegi yldse reisijate jaoks ette nähtudki!...14/09/09 11:17
Siiri

Ei poolda seda tehingut. Kui Kilk kord juba võttis vastutuse teha korda ja anda üldkäibesse vaksali hoone siis kantku seda vastutust lõpuni. Miks peab linn maksma kinni Kilgi ebaõnnestunud investeeringu ? Huvitav oleks näha ka lepingut, millega Kilk omale kohustused võttis seoses hoone renoveerimisega.
18/09/09 12:42
Ott Jupp

Olen vaksalihoone tagasiostu poolt.Sinna mahuvad nii ootesaal,restoran,kassad,pangaautomaadid kui ka mõned kioskid.Enne mahtusid aga nüüd äkki ei mahu.Ei mingeid paviljone,selleks ongi vaksalihoone.
16/09/09 23:09
krl

Ka mina ei saa aru, miks nii väga tahetakse bussijaama raudteejaama juurde? Kuhu küll seal selle peaks paigutama? Alguses räägiti nii palju sellest, kui väike on bussijaam - mina pole küll näinud, et mõni buss jääks väljumata või rahvas sees liikuma ei mahuks, kuna ruumi pole.
15/09/09 21:52
Anne

Ei saa päris hästi aru,kelle oma see hoone siis on? Kui riigi oma siis võiks selle hoone ju linnale kinkida,sest linn ja Kilk on sinna kõige enam raha paigutanud.Kui Kilgi oma siis linna kulud ja Kilgi kulud(pluss-miinus)jääkväärtus tasuda sellele,kes tegelik omanik hetkel.