In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Räägi kaasa


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Mis teid Tartus rõõmustab?

Head tartlased!

Kutsume teid märkama ja teada andma sellest, mis meie linnas teie silma ja südant rõõmustab!

Kõikjal meie ümber on nii lahendamata probleeme kui ka kordaläinud ettevõtmisi. Sagedamini räägitakse sellest, mis vajaka või halvasti. Kindlasti on ka sellele tähelepanu juhtimine väga oluline, kuid õnnestumiste esiletoomine annab kindlasti suurepärast eeskuju järgmistele headele mõtetele.

Seekord siis küsimegi teilt, mis teile kõige rohkem Tartus meeldib, mis on aastatega paremaks muutunud ja mida võiksid teisedki linnad järele teha.

Kui aga on probleeme, mille lahendamisele saab linnavalitsus kaasa aidata, siis sellest saate märku anda rubriigis "Ametnik vastab".

NB! Linnavalitsus jätab endale õiguse sobimatud kommentaarid kustutada.

Mis teid Tartus rõõmustab?


Lisa oma sissekanne

29/12/16 13:28
sandro

Tartus saab minna kvartalisse,lõunakeskusesse ja mänguasja muuseumisse
26/03/10 19:04
Kaarel

mõnusad jalg/kergliiklusteed ja mõnus soe päike...!
18/06/07 17:19
Andrus

Mind rõõmustab, et veel pole Tartu linna päris ära rikutud sobimatute ehitistega. Kuigi, algus on juba suurejooneliselt tehtud kaubamajaga nt. Palun linnavalitsust siiralt, et nad saaksid aru, et selleks, et tulevasi ebaõnnestumisi ära hoida, on tarvis rangeid reegleid ja korralikku üldplaneeringut. Mind rõõmustaks üliväga, kui Tartu säilitaks oma ilu ja saaks linnaplaneerimise ja arhitektuuri musternäidiseks, vähemalt Eestis.
17/06/07 15:04
tuuli

tõused laupäeva hommikul vara-vara, astud vihmalõhnasest tühjast linnast läbi ja mõtled kui õudselt ilus see linn ikka on. majad hingavad ja mäletavad vanu lugusid, augud teedes maigutavad suuri suid kui rohelus neist üle sahiseb. lähen turule, kus üks vana taat rõõmsam kui teine, vanaemad asjatavad ja soovitavad ja ütlevad ikka, et, näe võta seda, täna hommikul just peenralt võtsin. siinsed inimesed oskavad veel ise teha ja hoolida. tartu annab ruumi ilu mäletamiseks. imetabane.
22/05/07 15:09
Tudeng

Rõõmustab, et Tartu on rahulik eestikeelne linn, kuid võiks olla ka selline list üleval, kuhu saaks probleemid kirjutada. Ka linnaametnikel oleks lihtsam "härjal sarvist" haarata, muidu jääb mulje, et probleemidega ei taheta tegeleda.
Minu mure on , et Tallinnast Tartusse saabuvad bussid võiks peatuda näiteks Visa halli juures, praegu on nende busside linnapearused täiesti kaoootilised.
04/05/07 20:34
kylize

Rõõmsaks teeb uus Tartu meer Urmas Kruuse!EDU!
26/04/07 12:42
sõber ärimees

Mind rõõmustab see, et Tartus on suhted väga tähtsal kohal:
http://www.ap3.ee/Default.aspx?ArticleID=2e4ccdd1-bc52-4a3a-a822-1a0b74d0ec8a&ref=investor
23/04/07 14:40
Marko

Mind rõõmustab see, et Tartu on väga demokraatlik linn, kus linnajuhid linnaruumi enim mõjutavate suurprojektide plaanimisel alati arvestavad tartlaste arvamusega. Eriti ilmekalt tuli see välja Tartu bussijaamakarbi rajamisel ja sellele järgnenud uue kaubamajakasti tekitamisel avalikku ruumi - otse keset linna südant. Jätkake samas vaimus demokraatia edendamist Tartus!
23/04/07 13:46
kodanik

miks ei ole rubriiki " mis teid Tartus KURVASTAB"? nii ei jäägi muud üle kui oma kurvastused siia kirjutada: kõige selle kõrval mis mind Tartus rõõmustab - teeb meele kurvaks inetu Võidu sild, loodan et peale remonti ei jää ta nii hooletult värvituks ja miks peab pool silda olema roheline ja teine pool hall, miks ei võiks olla terviklikum pilt? kurb olen veel et miljööpilt on rikutud uue kaubamaja tõttu, ei ole enam ilusat vaadet Vanemuise peale, kui üle Võidu silla tulla. Aga mis sest ikka kasu kui kõik see rahvas avaldab oma kurba meelt, avaldati ju massiliselt kurba meelt bussijaama karbi üle ja mis see andis? pandi teine karp Vanemuise ette.
23/04/07 13:39
Mary

Toomemägi rõõmustab, olen uhke ajaloolise Püssirohukeldri üle, kuhu saab väliskülalisi lõunatama viia, Rüütli tänav on väga stiilne, Raekoda, purskkaev suudlevad tudengid, keskaegne hõng sobib väga Tartule
21/04/07 21:54
maire

TARTUS VÕIKS OLLA ROHKEM VALGUSTATUD TÄNAVAID.JA TÄNAVAD VÕIKS OLLA KORRAS,ET SIIN AUTOT ÄRA EI LÕHUKS. KIITA PARAKU EI OSKA ,SEST TEHA ON PALJU,ENNE KUI KIITA SAAKS.
21/04/07 09:01
112

Sellepärast on tartu nii vaene,et siin on vaesed noored, kes ülikooli lõpetades kohe Tallinnasse ajama panevad ja siis irnuvad tartu üle. Ja ettevõtteid ka pole, kes külale makse sisse toovad.
17/04/07 10:12
Huulio

Mulle meeldib see, et siin on nii palju tarkasid inimesi kes oskavad lugeda "mis teid tartus rõõmustab?" ja saavad aru, mida neilt küsitakse
16/04/07 19:21
Marko

Kui selle suur kasti kesklinnast ära saaks, siis poleks väga vigagi... Ja vana bussijaama oleks võinud renoveerida...
15/04/07 14:26
Liisi

Mina olen kyll suht vähe alles Tartus elanud, aga juba on see linn nii südamealähedane, Ma ei teagi, aga mulle vist meeldib selle linna juures peaaegu kõik, ei leia midagi, mille kallal vinguda ja ega ei peagi ju..Väga tore ja mõnus ja ilus linn, ikka toimub midagi huvitavat ja uut jne..
10/04/07 16:38
ann

vanad puumajad ja vaiksed tänavad; mõnusad, salapärased sisehoovid; lõpuks ometi tõeline kodu tunne (ise olen tallinnast pärit), soe ja armas ja inimesed on toredad
07/04/07 13:38
lola

tartu - see mõnes mõttes väiklane kultuurikeskus on nii armas oma enesekeskses lummuses. Haritud kontigent on kindlasti üks linna suur pluss ja aktiivne kultuuritegevus ja kohvikukultuur! teevad selle linna nii idülliliselt toretsevaks.
Kõik tartlased peaksid oma kodukoha üle uhkust tundma
02/04/07 16:27
DD

See on nooruse linn (aastad pole siinkohal tähtsad). Toimub üritusi igale eale. Soe linn (nii inimeste kui kevadilmade suhtes). Roheline linn (Emajõe ümbrus on kena suur park). Vanad eramajad kesklinnas on kena (väike värvikampaania võiks samas olla). Tartus kuuleb ringi käies haritud vestlusi rohkem kui mujal eesti linnades tänaval.
02/04/07 00:14
vaaro

kõrtsid on lahedad eriti meeldib krooks aga kaubamaja on jama
30/03/07 08:22
Peeter

Minule meeldib Tartu linn väga.

Mis minule ei meeldi, on see, et Reformierakond arvab, et see on nende eraklubi siin. Linnaplaneerimine jätab ka soovida. Minu arvates peaks rahasid paigutama linnaosadesse vastavalt sellele palju seal inimesi elab. Muidugi võib teha ärirajoonide puhul erandeid aga praegu on selline tunne, et äärelinnad on mingid kolhoosid, mis kesklinna üleval peavad. See raekoja kivimunade üles ja alla võtmine meenutab juba Potjomkini küla.

Jänese plaanid on muidugi väga vahvad ja puha, aga paluks vaadata vahest asju reaalsema pilguga, mitte alati läbi nende illusioone tekitavate prillide.

Lapsesõbralik... huvitav. Pole lasteaia kohti, rohelisemad metsatukad äritakse esimesel võimalusel elamispindadeks maha, koolide piirkonnad venivad nagu sitasoolikad mööda linna laiali ja selle tõttu käivad kõik lapsevanemad ennast sugulaste juurde elama registreerimas. Kas see on normaalne olukord?

Võibolla olen ma lihtsalt enda pea üle aukliku tee sõites ära põrutanud...
26/03/07 00:28
Janika

Otsisingi kohta, kus Tartut kiita. Ma pole kunagi varem näinud linna, mis nii usinalt näeks vaeva puhaste tänavate, parkide ja muude aladega. Linn on lihtsalt suurepäraselt puhas ja väga hästi korras. Kiitus nii linnale tellitud koristuse eest kui tublidele linnakodanikele hoolimise eest.
25/03/07 10:19
A.V.

Teede olukord on väga halb,kuidas pole võimalik midagi ette võtta-viimased aastad järjest halvemaks need muutuvad...muidu oleks kõik korras!
23/03/07 18:57
Onu

Meeldib et iga aastaga muutub linn üha prügisemaks ja räpasemaks. Mööda tänavaid tuiskav liiv on kohe eriline rõõm ja kui Laine Jänes lahkub linnapeakohalt siis teen ühe õlle kohe. Naised ei sobi ikka midagi juhtima, kõik laguneb
23/03/07 11:06
Tädi Juta

Rõõmsat on palju. Aga on ka väga jubedad teed. (nt. ujula ) Lihtsalt võimatu on liigelda, kui, siis ainult kummikutega ja autoteel, sest kõnniteed katab suur paks pori, millest üle eriti ei pääse. Veel on mõnes kohas kõrged äärekivid(ujula konsumi ja spordihoone vahel) on kukutud seal nii vankriga ülepea kui rattaga pikali käidud. Ei ole ju kusagil mujalt minna?! Tehke palun teed korda ja kõik on tore!
20/03/07 20:04
Heli

Mind rõõmustavad tolmused tänavad.Kuigi lumi on juba ammu sulanud on tänavad siiani koristamata ja kui tuuleiil tuleb on suu ja silmad liiva täis.Nii mõnus ju.Veel rõõmustab mind see,et peale vihma on lapsega võimatu sõiduteid ületada,sest väiksed jalad ei ulatu laiuvatest lompidest üle astuma.Nimelt enne äravoolu auku läheb asfalt kõrgemaks ja vesi kahjuks ülesmäge ei voola(nt.vastasfalteeritud Näituse tn.).Igati lastesõbralik linn ju.
20/03/07 14:53
Mare Lorents

Kirjutan möned read, kuna juba 20 aastat on mul väga suur igatsus ainult Tartusse. Nimelt elan juba 20 aastat Soome Vabariigis, kuid löpetasin Tartu Ùlikooli 1982.a.-juubeli-aastal.Maailmas olen palju ringi rännanud, aga ùtlen,et maailma köige ilusam linn on kindlasti Tartu. Kùlastan Tartut alati, viimati 16.juunil 2006, kui Ùlikooli löpetasid juristid. Tartu on väga ilus, puhas linn ja täis ajaloohöngu. ùlikool on ùks Euroopa vanimaid ja tuntud maailmas. Emajögi on väga kaunis ja Tartu sillad, kohvikud, raamatukauplused ning uus kaunis kaubamaja. Tartu inimesed on eriliselt söbralikud ja haritud, väga meeldivad. Tartu kultuurisùndmused on nii köitvad ja huvitavad. Ootan jälle järgmist reisi Tartusse heade söprade, kunagiste töökaaslaste juurde ja mölgutan mötet, et kunagi veel tagasi kolida Eestisse, just Tartrusse, kus mu sùda on alati önnelik ja rahul.
19/03/07 18:09
Joel

Mind viimasel ajal on Tartus kõige rohkem rõõmustanud paljudele ülekäiguradadele tekkinud korralik tänavavalgustus.
18/03/07 13:24
muhk

Tartus on palju ilusat, aga autoteede seisund ei kannata mitte mingisugust kriitikat! Tehke palun teed korda!
12/03/07 15:36
obu

olen praegu Tartust eemal ja tunnen kodulinnast puudust!
Tartus on rõõmustavat palju: kordatehtud kesklinn, Jaani kirik, lilled Rüütli tänaval, Tähtvere spordipark (10 punkti minugi poolt!), kaunis Toome, kuulsusrikas ajalugu (loen just Hillar Palametsa Lugusid toonasest Tartust - soovitan kõigile), meeldivad inimesed, palju toredaid-hubaseid kohvikuid.
Jänese rada on minu jaoks ka väga-väga rõõmustav koht, aga sellega seondub ikkagi ka mure: no miks lasti mingil rikkuril raja lõpp kanaliga läbi lõigata? Kas tõesti siis ei saa silda teha? Aga üldiselt kiidan linnavalitsust Tartu paraneva välisilme ja kenade uusobjektide eest.
12/03/07 15:22
Tartuplika

Tartu teeb ilusaks Emajõgi ja looduslik rohelus. Inimene peab saama värsket õhku hingata siis on tal ka hea elada.