In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Räägi kaasa


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Avalda arvamust bussigraafikute ja -liinide kohta

Hea tartlane!

Uuendused Tartu bussiliikluses pole uute busside liiniletulekuga lõppenud. Linnavalitsus töötab edasi selle nimel, et muuta ühistranspordi kasutamine veelgi reisijasõbralikumaks ja mugavamaks.

Kuna algamas on igakevadine bussigraafikute ülevaatamine ja täiendamine, siis ootame ka bussikasutajatelt ettepanekuid ja arvamusi bussigraafikute ja -liinide kohta. Neid saab avaldada siinsamas linna kodulehel või saata e-posti aadressil buss@raad.tartu.ee  

Laekunud ettepanekuid analüüsitakse ja võetakse võimalusel arvesse liinigraafikute täiendamisel.

Tartu Linnavalitsus

Avalda arvamust


Lisa oma sissekanne

12/06/16 08:56
Liisi

On pühapäev. Ootan bussi nr7, mida ei tule ega tule. Graafiku järgi peaks see 8.38 saabuma, mina olin 8.35 peatuses ja praeguseks on kell 8.55. Kuidas nii saab, et buss lihtsalt ei tule? Mille jaoks te neid bussigraafikuid üldse teete kui bussid nii nagu jumal juhatab sõidavad?
28/08/15 09:27
Kerli

Ca pool aastat tagasi oli probleem see, et buss nr 20 suunal kesklinn-zoomeedikum sõitis mingi täiesti oma graafiku järgi. Alatasa leidsin end bussipeatuses nagu viimne loll seismas ja ootamas ja mõtlemas, et ei tea kas buss on juba lahkunud või tuleb veel. Enamjaolt oli buss 10 min hilinenud, teistel kordadel tõenäoliselt siis rohkem kui 5 min enne enda väljumisaega minema tõmmanud.
Siis oli justkui pool aastat kõik normaalne ja nüüd tundub,et hakkab jälle pihta see jant. Täna seisin 5 min enne bussi väljumisaega peatuses ja bussi lihtsalt ei tulnud. Ootasin terve selle aja seal vihma käes seistes kuni järgmine 20 saabus. Kokku 30 min vahtimist ja 15 min tööle hilinemist. Meditsiiniasutusse. Kus hilinemine POLE KUNAGI OK. Oiii ma juba nii põnevusega ootan mil sügisest saab katuseta ooteplatvormil pool tundi mõtteid mõlgutada teemal "kas buss läks või tuleb veel?". Talv saab ka vahva olema (:
19/07/15 19:32
Ingrid

Kui kodanik endale pileti või kuupileti ostab, siis ta on juba endale sõiduõiguse omanaud, mitte mingi viibutamine ei anna talle õigust.Maksab kaart mitte viibatamine. Jõudu ajukääbikud!
21/04/15 12:19
lapsevanem

Tere! Palun pikendage-tihendage buss 16A väljumisaegu(s.h. ka nädalavahetustel). Annelinnast Tähtverre trenni jõudmine on raskendatud lapsel sellise graafikuga. Paljud lapsevanemad veavad ise autoga oma lapsi, aga bussi olemasolul ei peaks sõeluma nii palju edasi-tagasi.
05/03/15 17:53
Vihane kodanik

MIS TOIMUB? Olen juba mitu päeva tööle (õhtusesse vahetusse) hiljaks jäänud sest bussid jäävad ala. 8-9 min hiljaks, alla selle vahemiku pole kordagi hilinenud, õigel ajal tulekust ei hakka rääkimagi. Täna olen sõitnud 4 erineva nr-ga ja KÕIK JÄID 10 min hiljaks ja ma ei pane yle. praegu jään samuti esimesele proovipäevale uude töökohta hiljakskuna passin ja ootan nr 1 mis on juba 5-s buss täna ja hilineb juba 5 min . Ajab juba ropendama, mis toimub realselt, kui see asi ei muutu lasen kõik nende sitaste busside kummid tyhjaks. 1 asi veel sain just nr 1 peale ja mida teeb bussijuht kelle busa hilines 7 min. Räägib oma sõbraga juttu, realselt MIDA VITTU??? INIMESED ORGANISEERIVAD OMA ELU SELLE JÄRGI!!! krdi alharidusega , nõuka ajal ostetud lubadega ossid on needbusaijuhid ainult!!
22/01/15 14:09
Helgi Sults

Sooviksime väga, et buss nr. 6 sõidaks mööda Riia tn.kesklinna ning nr.1 sõidaks Aardla tn. ning Võru tn. kaudu kesklinna. - Lõunakeskuse peatuse läbimine on ka väga oluline
04/06/14 17:01
arvamus

1)Suuremaid busse oleks vaja!! Väikesed MAZ-id jäävad paljudele liinidele väikeseks. Go Bus bussid olid küll vsnemad, kuid sinna mahtusid kõik ilusti ära.
2)Võiks panna tabloo tasku poolsele Soola bussipestusele, seal tihti palju ootajaid.
3) Bussijuhid võiksid olla viisakamad ja avada alati mõlemad esimesed uksed. Mõned Van Hooli juhid avavad vaid ühe ja siis on nõme sealt sisse-välja pugeda.
Aitäh!
21/05/14 11:12
Maarit

Tere! Lehekülg peatus.ee on juba tükimat aega maas ning pole kusagilt bussiaegu vaadata. Loodan väga, et saate korda teha, sest väga halb on suvalisel ajal bussipeatusse kõndida ja seal siis oodata pikemat aega. Aitäh ja jõudu teile!!
19/05/14 14:56
kiitus

Tahaks kiita bussijuhti Allan Kahar. Kindlasti parim linnaliini bussijuht Tartus. Selline on õige bussijuht! Aitäh ja jõudu.
03/05/14 12:08
j

Täiendused.
Liinil 14 võiks suurem buss olla just tööpäeviti.
Tänud!
03/05/14 12:03
j

Ihaste liinide kohta:
1) Miks peab nr 15 peale igat
liini puhkama u. 15 min? Võiks ikka bussi peale lasta.
2) Liinil nr. 14 peaks olema suurem buss, seal on tihti palju reisjaid.
3)Liin 17 võiks sõita tihedamalt.
Aitäh!
05/03/14 15:24
mario

Miks on asendunud uutele jälle need samad vanad bussid?Arusaadavalt enamus Tartu inimesi ei pane tähelegi et sellised vana rondid jälle sõidavad.Kuigi lubati 2011aasta märtsiks et kõik bussid on välja vahetatud uute vastu.Nüüd on aega möödunud ja mingitel põhjustel lükatakse vanad bussid liinidele ja paljud on kahe ukselised bussid,milles ei ole võimalik liikuda.kui veel vaja lapsevankriga bussi minna siis see on osadel kella aegadel võimatu sest ruumi pole ja käi jala.Ja kas tõesti ei olnud võimalik selliseid busse kus oleks konditsioneer.Pärnus on näiteks sellised bussid kus on ikka võimalik ka suvel sees istuda.Tänud tartu linnale et teete üldse noorte emade elu nii mugavaks ja piletite hinda võiks veel tõsta siis oleks ju ok.Vaadake siis videot millised busse lubasite ja võiksite ise suvel sõita näiteks kesklinnast-kivilinna kaasas kaks last ja üks vanker.http://www.reporter.ee/2010/12/19/uus-aasta-toob-tartus-liinile-uued-sobralikud-bussid/
16/01/14 09:27
Kodanik

Palun pange hommikuti suuremad bussid tööle/käiku. Vähemalt siis Annelinnast kesklinna suunas. Iga päev on buss täiesti täis. Peale Annelinna keskuse peatust enam inimesed bussi ei mahu. Inimesed on nii kokku surutud bussis, et lausa raske on hingata.
Ülepäeviti on mingi jama bussis. Toon ühe näite kohe täna hommikul juhtunust (16.01.2013). 7.24 nr 1 väljuv buss Nõlvaku-Fi. Bussiks on väga väike buss, minu meelest gaasiga sõitev buss, kus keskel ei ole peaaegu üldse ruumi kus olla. Jõudes Annelinna keskuse peatusesse oli buss juba üle rahvastatud. Lisaks ei käinud keskmine uks üldse lahti. Kui tahtsid välja saada, pidid kas eest või tagant olevast uksest väljuma. Ja see ei ole väga meeldiv kogemus, kui samal ajal seisad sa ja inimesed mööduda üritavad sinust. Pressitakse ja surutakse sinu peale. Paljud inimesed ei saanud õiges peatuses maha, kuna uks ei avanenud ja rahvamass oli liiga suur, et jõuda tagumise ukseni. Eriti halb oli vaadata kuidas väike poiss, kes oleks pidanud minema Pauluse peatuses maha, ei saanud seda teha. Ta nuttis hüsteeriliselt ja minu meelest rääkis ta kogu tee järgmisesse peatusesse jõudes oma emaga. Lembitu peatuses sai lõpuks poiss bussist välja, kuid pidi tagasi kõndima. Kahju on vaadata sellist asja.
Palun pange käiku lõõtsaga buss. Inimesed oleksid väga õnnelikud. Vahepeal pikka aega käis see buss, kuid mis juhtus, et enam ei ole?
27/10/13 11:37
anne

Küsimus selline et hommikuti sõidab 8-9 vahel liinil nr 9 väike buss, sellel ajal on palju õpilasi ja lasteaia lapsi kas oleks võimalik panna suurem buss või siis üks lisaks? tulen ise peale väikse lapsega Linda peatusest ja vahel on selline tunne et ei saagi bussi peale.
06/09/13 11:12
Ingrid Otti

Minu ja enamiku tartus igapäevaselt liinibussiga liiklejate arvamus on , et kui tartu bussid käiksid omaette- st mitt nii et peatustes in 3 minutilised väljumisvahed , siis võiks ju liiklusega täitsa rahul olla.
Kuna nüüd tuleb see postiteavituste programm , siis peaks see kuidagi paremini lahendatav olema. Millegipäraston tartu bussidel kombeks üksteise järel sõita.ja siis 20-30 minutit vahet pidada.
kas tõesti ei ole ülikoolilinnas võimalik seda probleemi lahendada???
04/08/13 10:15
kaija

Tere,
Ma ei saa aru milleks on mõeldud bussigraafikud kui nad nendest kinni ei pea?!Täna tööle sõites buss nr 3 kõige pealt jääb hiljaks 10 minti ja siis uimerdab veel peatustes ka ja jutustab oma sõbraga kes samuti selle bussiga kaasa sõidab.On ka inimesi kellele on oluline õigeks ajaks jõuda.
16/06/13 22:41
katrin

hetkel ei näe ma peatuse nimesid kui tahan linnaliine vaadata...näen vaid mingeid numbreid, aga mitte peatuse nimesid, mis toimub?
07/04/13 15:01
Liisu

Mul on kaks pretentsiooni.

Esiteks, kui inimene seisab välisukse juures ja peatuses ootavad inimesed bussi, ja kui bussijuht hõikab üle bussi ebaviisakalt, et väljumiseks tuleb vajutada nuppu, siis see pole normaalne. Oleks tahtnud küsida, kas sel juhul ukse juures ja peatuses seisvad inimesed ei loe miskit ja buss ei peatu, kui väljuda soovija pole nuppu vajutanud??

Ja kui bussijuht ei ava väljumiseks eesust, põhjendades ebaviisakalt, et "kas Te siis ei tea, et eesuks pole väljumiseks mõeldud?"

Rohkem viisakust tuleks neile õpetada.
29/03/13 13:57
Kati

Milline pilet peab olema koolieelikul, kui ta tahab sõita nt vennaga?
09/02/13 14:20
Tiia

Sooviks,et ka karete või alasi peatusest saaks otse lõunakeskuse juurde sõita,ilma,et peaks ekstra näiteks kesklinna või mujale minema...sama lugu ka annelinna,liin nr 12 võiks liikuda oluliselt tihedamini ja ka nädalavahetustel on ju vaja inimestel liikuda.Praegu on äärmiselt raske ja tülikas saada ühest linnaotsast teise kahjuks,nii mina kui ka paljud teised linnaelanikud oleksid väga tänulikud ja rõõmsad kui minu ettepanekut tõsiselt võetaks.
26/10/12 11:22
Tiit

Tere
ma arvan,et sebe peab ostma
tartule ka lõõtsbussid kuna ma ise tunnen nendest bussidest nii suurst puudust.
kuna lõõtsbuss mahutab palju
rohkem reisijaid.ja pealegi
võiks liinil nr 4 sõita ka
nädalavahetusel pikad Maz bussid kuna need scania bussid on nädalavahetusel päris täis.Ja ma arvan,et liinil nr 9 peaks ka sõitma
scania buss kuna see väike Maz on alati väga täis ja peale ei mahu ja üle ültse peaks see nr 9 buss käima tihedamini.ja arvan,et ka liin
nr 4 buss peaks ka laupeäv ja pühapäev käima tihedamni
vähemalt iga 15 minutit tagant kuna nädalavahetusel on need 20-25 vahed ilmselgelt liiga pikad.
ja palun liin nr 4 käima panna jälle õhtul alla sodusmarketi peatusse kuna nii paljud tahaks sealt õhtul
bussi peale tulla kuna nii tobe on kõndida koguaeg üles
tarbuse peatusse bussi peale
palun lahendage see olukord omei ära kaua võib.
aitäh.
21/04/12 11:28
K.

Minu arvates on see üsna tobe, et bussid millel pooled peatused on samad, või siis väga lähedal, sõidavad 1-2 minutilise vahega (või siis üldse samal ajal) ja siis ei tule pool tundi mitte ühtegi bussi. nr 4 ja 9 nt, või siis Maarjamõisa juurde sõitvad bussid (liini nr hetkel peast ei mäleta kahjuks.)
27/03/12 17:00
Üliõpilane

Tere!

Kuigi olen enamasti Annelinnas liikuvate bussidega väga rahul ning siiani kurtma pole pidanud, on seekord selleks põhjust.

Pühapäeval, 25.03.2012 ootasin Annelinna keskuse peatuses bussi nr.3, et tööle sõita.
Bussi saabumise ajaks oli graafikus 13.00. Kell oli 13.02, kui buss lõpuks eemalasuvalt ristmikult paistma hakkas.

Peale minu oli bussijaamas veel hulga inimesi. Umbes 6-7 inimest astusid bussi nähes tee äärde valmis, et kiirelt peale minna.

Suur oli kõigi üllatus, kui buss täie lauluga mööda sõitis. Veidi küll pidurdas peale peatust kuid seejärel sõitis ikkagi edasi.
Buss polnud tühi ega ka mitte puupüsti täis.

Isiklikult jäin tol päeval tööle hiljaks. Bussijuht oma raske jalaga mulle kaotatud töötundi kinni ei maksa aga selgitust ootaks sellegipoolest.

Pühapäevasel päeval ei liigu busse ju sama tihedalt, kui nädala sees ning kõik need inimesed pidid 20 minutit bussijaamas ootama enne, kui uus buss jõudis.
09/09/11 16:33
Mari

Septembri esimesel nädalal on tõesti hommikul väga raske olnud Kalda teelt nr. 1 bussi peale saaada. Ja kui ka mahud peale, siis on buss ülerahvastatud. Palun analüüsida hommikuti busside täituvust. Ka bussijuhid võivad juhtkonda informeerida hommikusest olukorrast peatustes
08/09/11 16:48
M.

Tere! Siin on ilmselt palju kirju selle kohta, et bussid on hommikuti väga täis. Mina olen kolmel viimasel päeval kalda tee peatuses bussi oodanud ning kui see ette jõuab, mahuvad ainult paar inimest peale ja ülejäänud jäävad lihtsalt järgmist bussi ootama. Nii ka mina. Kui veab, mahun järgmisele, kuid ka see on puupüsti täis! Ma olen ka tänu sellele kooli hilinenud. Ausalt, uued ilusad punased bussid on väga ilusad jne, aga need on ilmselgelt liiga väikesed. Vanade GObus'i bussidega polnud peaaegu kunagi sellist muret, et keegi maha jääks. Kõik mahtusid ilusasti peale. Linnavalitsus võiks tõsiselt selle teema ette võtta, sest see on ebainimlik, kuidas inimesed nendes bussides sõitma peavad!
02/06/11 23:35
mehhanisaator

Masendav,õudne
02/06/11 10:33
paula

Nr. 10 buss võiks olla hommikuti suurem, sest Kroonuiaia kooli lapsed, Kutseka õpilased, Salvesti ja Põllu tänava inimesed peavad kõik sinna pisikesse bussi ära mahtuma. Inimesi on bussis nii palju, et inimesed segavad juba bussijhi vaatevälja paremale. Suurem buss ja asi korras :D
02/06/11 10:29
Raadilt

Mul on väga hea meel, et nr 7 bussi lõpp-peatus on lõunakeskus, mitte Fi. Olen ikka mitu korda unustanud, et Fi-s on paus ja peale tööd lõunaka juurest bussi hüpanud ja siis Fi-s ootama pidanud.Väga meeldiv uudis. :)
02/06/11 09:09
A

Miks ei tööta uutes bussides konditsioneerid/kliimaseadmed?
Ainult aknad ja luugid on lahti.
Päeval sõites on bussides ikka väga palav!
01/06/11 22:25
Kodanik

Millal näeme busse Lohkval - uue elurajoonis ???
01/06/11 15:26
Pille

Miks käib nr 7 nii harva?
Kui kool lõppeb kell 13.50 ja buss tuleb alles kell 14.21, pean ma ootama väga kaua et minna bussi peale.
Liin nr 7 võiks käia tihedamalt.
31/05/11 23:32
Triin

mul on ainult üks küsimus - millal on muudatusi oodata?
31/05/11 20:26
lana

see on ammu teada et tartu ei hooli oma inimestest alates sellest et bussi pileti hinnad on nii kallid ,tallinnas saab imikuga tasuta sõita siin maksa kuradi kirve hinda ..ja bussid hilinevad koguaeg graafikust kinni ei pea ,bussijuhid sellised mölakad et panevad nina ees ukse kinni ,mul on laps mitukorda peaaegu ukse vahele jäänud olen ka helistanud sinna bussiinfosse nemad seal et ei nende bussijuhid kyll sellised ei ole ,siis nõlvakust bussid 3,5,1,10,24 KÕIK VÄLJUVAD YHEL AJAL mis mõttes nagu ei saa paremini korraldatud oma asju ..aga ei on vaja nendel linnaisandatel istuda nyhkida tooli tyhja ,ja saada sellist raha sõitku yks pev nussidega yritagu hommikul lapsega bussist välja saada v sisse saada ,ja siis ise veel kooli v tööle ...ei kus sa sellega vaja ainult istuda ja tooli nyhkida ja mitte midagi ette võtta ....persse kukkunud linn oleme ...ja juhivad meid mingid mõttetud inimesed kes ei hooli linnlastest vaid oma persest .
31/05/11 13:58
Kati

Buss nr 7 - suurepärane marsruut Vahi-Raudteejaam-Veeriku-FI. Ainus buss MHG koolilastele, kes elavad FI või Vahi piirkonnas. Paraku Vahi prk lapsed peavad sõitma terve ringi enne koju/kooli jõudmist. Ettepanek: muuta nr 7 FI-Vahi marsruut samaks nagu Vahi-FI (st lisada Raudteejaama ja Kuperjanovi peatused)
31/05/11 13:51
Liina Mäesepp

Nr 20 peatub pikalt raudteejaamas. Näiteks kui soovite minna lastega Annelinnast Tähtvere mänguväljakule mängima (Annelinnas pole säärast mänguväljakut), siis peab seisvas bussis kaua istuma, mis aga lastele ei sobi.
31/05/11 11:44
Kati

Sõidan tihti number ühega tööle, mis sõidab vabagraafiku alusel!!!!! Kas bussijuhid ei peaks sõidugraafikust kinni hoidma?
30/05/11 15:38
Margo

Nr.6 liigub tõesti oma suva järgi nagu varem mainitud. Vähemalt Autokeskuse peatuses suunaga Lõunakeskuse poole tuleb buss õhtuti kahe märgitud aja vahepeal kuskil. Mitte ei saa aru kas üks buss hilines või teine buss tuleb varem. Mis mõtet on panna petlikke graafikuid üldse üles kui nende järgi ei sõideta. Vahest on ka nii, et üks nr. 6 läheb märgitust 10 min varem minema ja teine jääb hiljaks 10 min. Kuna graafikud on niigi hõredad, teeb see teinekord isegi tipptunnil intervalliks 30-40 minutit, suht ebanormaalne. Äkki vaataksite nr.6 graafiku üle ja korrigeeriksite aegu. Tänud!
29/05/11 12:48
S. V

Minujaoks on absurdne see, kui nahhaalsed on bussijuhid .. kihutavad , pidurdavad nii , et vanainimesed ja väiksed lapsed kukuvad , rääkimata siis veel sellest , kui nahhaalselt sõidetakse vahepeal peatustest mööda ning pannakse inimese silme-ees ukse kinni ja sõidetakse nagu kiusupärast ära ! Olen meeletult pettunud..
+ jalgade juures olevad radikad või misiganes asjad need on, on ülimalt ohtlikud, mina kui juba vanemas eas inimene kõrvetasin seal oma jala väga valusasti ära . Aga mis saab siis , kui mõni väike laps kukub peaga vastu seda, kuna mingi nolk bussijuht otsustab järsku pidurdada või kihutama hakata ? Tema ju nii kiiresti reageerida ei suuda ! Tahaks siis näha, kes need haiglakulud ja ravimid kinni maksab !!!
27/05/11 14:42
laura

Kuidas oleks võimalik Turu-Teguri tn.jõuda Annelinna,kui tööpäev kestab 16.30-ni.Bussigraafik nr.17 on 16.15 ja 17.15 ,seega ?
27/05/11 14:06
kati

uued bussid on väga väikesed; nr 7 sõidab liiga suure intervalliga ja tihti on tipptunnil liinil liiga väike buss; nr 7 ringsõit raudteejaama tundub suht mõttetu-seal seisab tihti ees mingi muu buss....; Veeriku ja Vahi ühendus on AINULT nr.7-ga ja liiga harv