In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Räägi kaasa


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Küsitlus

28. aprillist 26. maini 2003 oli kodulehel küsitlus linnahalli vajalikkusest Tartus. Hääletusel osales 313 arvutikasutajat ja kirjutati 47 kommentaari.

Head tartlased!

Tartu on juba aastaid tundnud puudust mitmeotstarbelisest spordi- ja kontserdisaalist. Saalist, kuhu kõik huvilised mahuksid vaatama meie tippvõistkondade sportlikke heitlusi ja kuulama maailmakuulsate artistide esinemisi.

Sellise halli kavatseb Tartu linn ehitada lähisaastatel Raadile, Puiestee tänava äärde. Vaata kaarti!

Kuid igaühel meist on oma kujutlustes oma linnahall. Jaga oma mõtteid kaaslinlastega ja kirjuta siia, millist linnahalli Tartu just Sinu arvates vajab! Just Sinu arvamusele toetudes otsustab linnavalitsus, millise  halli me ehitame. 

Hannes Astok
Tartu abilinnapea

Hääletuse tulemused »

Kommentaarid


23/05/03 08:51
eelmistele

Soomes ja Rootsis on samasuurustes linnades nagu Tartu kümneid jäähalle ja mulle jääb arusaamatuks,miks ei suuda Eesti tähtsuselt teine linn üleval pidada ühte-kahte jäähalli.
22/05/03 22:56
Suve Jaan ja Lumivalguke

Mina ei saa aru, miks seda suve vihatakse? Ikka jää ja jää - uisutamine? Vot, kus tulid nüüd igapäised saali üürijad välja, teil pole ju rahagi. Tahta võib ja unitsada võib aga elu näitab TL juba muud? Seal 4x suurem linn ja ka ei majanda ära? TL jooksevad väga suured rahad ja ikka pankrott. Emajõgi 4 kuud kinni ja Aurale tõmmake jääkoorik paar korda nädalas peale ja asi nudi. Suvel on linn surnud? Minge Pärnusse ja Haapsallu, seal juba tehakse suurushullustuse plaane, kes need kinni maksab? Koolide spordiplatsid ja -saalid kõigepealt, kust need sportlased meile kasvavd, et oleks kodu juures trennis võimalik käia. Kõikidel koolidel pole spordisaaligi - meie ajame ikka oma halli joru. Ega see küsitlus on nagunii ainult suusoojaks, auru väljalaskmiseks -LINNAVALITSUS KUSEB NAGUNII JALA PEALE! No ei taha heaperemehelikult koolidesse suhtuda. Need ei paista ju REF-le kuulsust tuues välja? Ikka linte lõigata, ikka nimbust vaja pea ümber nagu TL-s Savikas oma tobeda kellaga?
22/05/03 15:28
Ave

Tjaah, no ma pole kindel, et keegi seda kommentaari loeb, aga enda rahustuseks panen oma mõtted ikkagi kirja. Pean nõustuma paljude eelpool kõnelejatega, et äkki teeks vanad üldse korda. Mulle teeb muret see, et mittegi ei ole mina kuulnud juttu, et TÜ hall vajaks remonti. Nt. endine Dünamo spordisaal ei ole vist ka kõige paremas korras. Või siis üldse tehke midagi tudengitele...
21/05/03 13:14
tartlane

Jaa! Kõik need hallid ja tumedad on kenad asjad,aga... Teate mis Tartule on vaja? Tarule on vaja korralikku RAAMATUKOGU !!! Saate aru?Tehke needki spordirajatised korda mis juba olemas on. Tehke Tartu tänavad korda.Tartul on olemas oma kontserdimaja.Esialgu peaks piisama.Tehke ükskord korda JAANIKIRIK !Usun,et ka seal saab kontsete korraldada.Ehitage lõplikult ja korralikult välja EESTIRAHVAMUUSEUM .VAAT SEE oleks tähtsam kui mingi JÄÄHALL.KUI KÕIK see ja veel palju muudki on valmi ,eks siis ehitage neid halle ja tumedaid niipalju kui...
21/05/03 11:28
to liinius

rulluiskudest oled äkki kuulnud? pidavat suvel asja ära ajama
16/05/03 09:23
liinius

Jäähalli tahaks ikka väga-väga; tahaks uisutada suvel ka ja eriti talvel, seejuures ilmaoludest end häirida laskmata.
15/05/03 19:17
tartlane

"Kuid igaühel meist on oma kujutlustes oma linnahall." Meenutab demagoogiavõtteid minevikust s.t. on pulli.. Teeks ikka midagi asjalikku ka, mitte ainult lustikohti. Kontserdimajja asjaliku riietehoiu korraldamine ja ylikooli spordihoone ymberehitamine oleks teretulnud. Milleks neid plekist ja betoonist kolosse juurde tekitada. Ja mis ei võiks jäähalli mõnest olemas-olevast ehitada.
15/05/03 19:17
Oleg

Kohe tulevad küsimused:
1.Spordi hall-see on hall kust kohas võib trennitada ja läbi viia võistlused korvpalli,
võrkpalli,kergejõustiku,tansi ja muu? Siis Tartus on olemas Ujula spordihall.
2.Linnahall-see on kontserdisall+jäähall? Siis Tartus on olemas Vanemuise ilus kontseerdisaal, aga jäähall puudub.
3.Sakuhall-jalle kontserdisaal+spordihall+jäähall(linnahall+spordihall).Kui Sakuhall Tallinnas on pankrot siis kindlasti Tartust teda ei ole vaja.
4.Multifunsioni hall-mida see tähendab täis kokteel või jalle Sakuhall? Siis tähendab kolm punktid ühe sugused? Miks ei ole hääletama punkt nagu JÄÄHALL? Teda kindlasti puudub Tartus(ma arvan see ainuke ja suur "minus" linna) Mina häällitan jäähalli poole ja ma arvan mina ei ole üksinda!
14/05/03 22:41
Ilmselt

No nii nüüd küll ei juhtu, et meie arvamustele toetudes hakatakse otsustama, millist halli ehitada. Tegelikult tundub olevat targem mõte see, kui olemasolevad korda teha. Kas tõesti on vaja Tartusse samasugust suurhalli, mis poole aasta pärast pooltühjaks jääks. Kas ei peaks tõsiselt vaagima ja analüüsima just Saku Suurhalli näite varal. Tartus on piisavalt kohti, kus saaksid toimuda kontserdid ja suured kult. sündmused! Küsin, et mis saab siis neist ülejäänutest, mis hetkel ka raha ootavad. Väga tore, kui need maailmakuulsad siia jõuaksid ! Ja vast siis esimesel poolel aastal mõni jõuakski aga mis saab edasi. Linn ei jõua ju pidevalt staare sisse osta ! Kas meil produtsentegi nii hulga on ?
14/05/03 11:20
Kodanik

Milleks raha raisata, tehke tänavate teekatted parem täiesti korda(näiteks).
13/05/03 19:55
Küsimus suurele ringile?

Aga minule jääb arusaamatuks, kuidas ei suuda Tartu üleval pidada ühtegi jäähalli,kui Suur Stockholm suudab üleval pidada üle 60 jäähalli.Ometi elab Suur Stockholmis enam vähem sama palju inimesi kui Eestis kokku,kus aga suudetakse siiamaaani üleval pidada ainult 5 jäähalli?
Midagi ei klapi 60 ja 5 on liiga suur vahe?Kas tõesti oleme 30 korda vaesemad Rootsist või paneb keegi raha mis peaks minema rahva hüvanguks lihtsalt oma tasku.
13/05/03 10:13
RIS

Tartule oleks tarvis igasugu halle ja vaba aja asutusi. Kõigile on vaja. Ka Paides, Jõgeval, Võrus ja Vastseliinas. Paraku on reaalsus see, et ülalpidamiskulud on väga kallid ning sedavõrd suurte komplekside ülalpidamiseks ei ole Eestis piisavalt suuri linnu. Ka Tallinn on liiga väike selleks, et pidada üleval taolist halli. Linnahall on juba ammu meelelahutusasutuste kaardilt kadunud. Seal korraldavad kontserte veel vaid vene rahvusest inimesed. Saku hallgi on siuliselt pankrotis. Kas Tartusse oleks samasugust asja vaja? Ma julgen kahelda. Ehk võiks see tõesti olla siis juba jäähall, mis võiks näiteks paikneda Aura keskuse kõrval või võiks kaks asutust omavahel ühendada Aura vee- ja jääkeskuseks.

Isiklikult pean olulisemaks liiklussüsteemi väljaarendamist. Ringteede ja sildade süsteem oleks vajalik. Sillad Tartu vangla juurest ja Salvesti juurest.

Märksa vajalikum oleks ka näiteks elukeskkonna parandamine. Fortuuna kvartal ei kõlba mumeelest praegusel kujul kuhugi ja tuleks täiesti ümber (üles) ehitada. Kuidas saab täiesti kesklinnas selline bardakk olla? Aga noh, kui poliitikud ikka halli tähtsaimaks peavad, siis pigem jäähall.
12/05/03 11:09
Tuulike Mänd

Öeldakse, et kui üks asi kõlbab kõigeks, siis ta ei kõlba mittemillekski. Arvan, et universaalhalli haldamise kulud tulevad väga suured ja ei poolda sellise halli ehitamist. Heatasemelised kontserdi- ja konverentsikeskused on Tartul juba olemas, seetõttu ei peaks selliste ehitamine kuuluma linna lähemate prioriteetide hulka. Spordirajatiste puhul tuleks enne mõelda, mis saab vanadest lagunevatest asjadest ja mitte põhineda arvamustel, vaid teha kõigepealt uuringud - kes, kui palju, kus kohas ja millise raha eest neid kasutama hakkab. Mina näiteks Raadil käima ei hakkaks, sest elan Tähtveres ja see jääb lihtsalt liiga kaugele. Teen hoopis ettepaneku, et linn ostab ära ja teeb korda Tähtvere pargi ujula- ja spordikompleksi ning lauluväljaku taguse ala.
09/05/03 01:57
pessimist

Paistab, et seekord läheb Tartu linnahalliga täpselt samuti nagu kolmkümmend aastat tagasi, kui põhimõtteline nõusolek halli saamiseks oli olemas, aga siis takerdus kõik kohalikesse vaidlustesse: ühed tahtsid korvpallihalli, teised kergejõustikuhalli, kolmandad jäähalli, neljandad universaalhalli, viiendad jumal teab mida. Jäigi hall ehitamata. Praegu on terve uus põlvkond peale kasvanud, aga pole kahjuks eelmisest targem.
08/05/03 16:49
L@SSIE

Üldiselt kõik elavam ja aktiivsem publik on lahkunud Tallinnasse või väljamaale, siia Tartusse on jäänd vaid penskarid, jobud ja joodikud, nii et halli asemel tuleks ehitada suur purjustusmaja...
08/05/03 11:57
han

aga on meil ju Kontserdimaja ja spordihoone ja näitustehall ja visahall oli ka kunagi. Ainult jäähall on puudu. Muud nagu polexki tegelt vaja
07/05/03 20:59
pime

tumehalli
07/05/03 18:29
tundmatu

nooo...ikkkaa mingit halli
kus k2iksid esineiad esinemas..nagu saku suurhall or something...mudu tartus ei k2igi ykski kuulsus:(
07/05/03 16:22
pedagoog

Kas te tõesti ei tea, et Tartus ei ole mitte ainsatki tantsusaali peotantsuõhtute korraldamiseks?!!!!
07/05/03 09:57
Mari

Vaja oleks noortele sporditegemise kohti, kas halle või värvilisi, pole tähtis!